Nawałnica Paris Saint-Germain w hicie Ligi Mistrzów

AC Milan był w półfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, ale w tym sezonie ma mało do zaoferowania. Paris Saint-Germain wykorzystało problemy przeciwnika. Wygrało pewnie 3:0 w meczu, który zdecydowanie lepiej zapowiadał się niż wyglądał.

Mecz Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain - AC Milan PAP/EPA / Christophe Petit Tesson / Mecz Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain - AC Milan
Grupa F od dnia losowania wyglądała ciekawie. Dwie kolejki wystarczyły, żeby wszystkie kluby zapunktowały i jednocześnie straciły punkty. W Paryżu doszło do starcia dotychczasowego wicelidera Paris Saint-Germain z trzecim w tabeli Milanem. Szczególnie sytuacja Rossonerich, po dwóch bezbramkowych remisach, była już niewesoła.

Piłkarze zostali powitani przez kibiców pokaźnych rozmiarów sektorówką, a także pokazem fajerwerków za jedną z bramek. Początek meczu przebiegł trochę jak przez mgłę, ponieważ gospodarze na trybunach solidnie nadymili. Do tego postanowili zaprezentować swoją interpretację hymnu Ligi Mistrzów w akompaniamencie petard hukowych. W Paryżu doszło również do licznych manifestacji z flagami Palestyny.

Nie minęło 10 minut meczu i Slavko Vincić napomniał żółtą kartką dwóch przyjezdnych. Trener Stefano Pioli nie mógł mieć zadowolonej miny, kiedy kartonik zobaczyli wcześnie Pierre Kalulu oraz Rade Krunić. Szkoleniowiec Milanu "świętował" w środę jubileusz, ponieważ prowadził Milan po raz 200. Piłkarze dostarczyli mu jednak zmartwień, a nie prezentów.

Ciekawie zapowiadał się pojedynek bramkarzy, skoro po stronie PSG grał podstawowy reprezentant Włoch - Gianluigi Donnarumma, a po stronie Milanu jedynka reprezentacji Francji - Mike Maignan. Problem w tym, że obaj nie mierzyli się z groźnymi strzałami. Była jedna próba pokonania Maignana przez Kyliana Mbappe, ale ostrzegawcza. Po przeciwnej stronie boiska natarł Rafael Leao, ale spudłował strzałem.

Kylian Mbappe dobierał się do obrony Milanu i w trzeciej sytuacji podbramkowej zdobył gola na 1:0. Francuz jest sympatykiem klubu z Mediolanu, więc bramka miała dla niego spore znaczenie. W 32. minucie Kylian Mbappe dostał podanie od Warrena Zaire-Emery'ego, następnie wtargnął w pole karne i płaskim strzałem z prawej stopy pokonał bezradnego Mike'a Maignana. Za miękko bronił Rade Krunić, co wynikało ze wspomnianej żółtej kartki.

W 48. minucie piłkarz PSG po raz drugi kopnął piłkę do bramki Milanu. Dotąd chaotyczny Ousmane Dembele tym razem zrobił wszystko dobrze na połowie gości. Były zawodnik FC Barcelony rozpędził się i po wtargnięciu w pole karne, pokonał płaskim strzałem Mike'a Maignana. Gol został jednak anulowany z powodu faulu Manuela Ugarte na Yunusie Musahu.

Jedno niepowodzenie nie zatrzymało paryżan. W 53. minucie padł gol na 2:0 zgodnie z przepisami. Podanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Ousmane'a Dembele. Co prawda pierwsze uderzenie zostało jeszcze obronione przez Mike'a Maignana, ale dobitka Randala Kolo Muaniego była już skuteczna.

Dopiero w 63. minucie Milan oddał pierwsze uderzenie celne - Christian Pulisić sprawdził nim Gianluigiego Donnarummę. Nie była to jednak zapowiedź nagłego przebudzenia Rossonerich. Próbowali jeszcze kilkakrotnie poprawić wynik, ale w trzecim meczu Ligi Mistrzów nie zdobyli nawet gola. Uderzenia Rafaela Leao czy Oliviera Girouda okazały się nieskuteczne.

Gol na 3:0 dla gospodarzy w 89. minucie był już policzkiem dla Milanu. Swój wkład w wynik miał Kang-In Lee. Koreańczyk dokończył dzieło zniszczenia gości strzałem z centrum pola karnego. Piłka trafiła do niego po podaniu Warrena Zaire'a-Emery'ego przepuszczonym przez Goncalo Ramosa.

Paris Saint-Germain - AC Milan 3:0 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe 32'
2:0 - Randal Kolo Muani 53'
3:0 - Kang-In Lee 89'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi (90' Nordi Mukiele), Marquinhos, Milan Skriniar, Lucas Hernandez - Warren Zaire-Emery, Manuel Ugarte (71' Fabian Ruiz), Vitinha - Ousmane Dembele (71' Kang-In Lee), Randal Kolo Muani (82' Goncalo Ramos), Kylian Mbappe

Milan: Mike Maignan - Pierre Kalulu, Malick Thiaw (46' Davide Calabria), Fikayo Tomori (90' Simon Kjaer), Theo Hernandez - Yunus Musah (77' Tommaso Pobega), Rade Krunić (77' Yacine Adli), Tijjani Reijnders - Christian Pulisić, Olivier Giroud, Rafael Leao

Żółte kartki: Hakimi, Dembele (PSG) oraz Thiaw, Krunić, Tomori, Kalulu (Milan)

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia)