Arsenal za burtą Pucharu Ligi Angielskiej. Grał Jakub Kiwior

Arsenal FC odpadł z rywalizacji w Pucharze Ligi Angielskiej. Kanonierzy przegrali na wyjeździe z West Hamem United 1:3. Całe spotkanie rozegrał Jakub Kiwior. W pozostałych meczach bez niespodzianek.

Łukasz Witczyk
Jakub Kiwior Getty Images / Nigel French / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
W Pucharze Ligi Angielskiej Arsenal nie wystąpił w swoim najmocniejszym składzie. Trener Mikel Arteta dał szansę gry zawodnikom, którzy częściej siedzą na ławce rezerwowych. W gronie tym był Jakub Kiwior, który zaliczył pełne 90 minut na środku defensywy. I nie był to zły występ w jego wykonaniu. Polak był chwalony za pewną grę.

Arsenal jednak pożegnał się z pucharowymi rozgrywkami. Już w 16. minucie Kanonierzy stracili gola, a do własnej bramki trafił Ben White. Po zmianie stron to West Ham United wrzucił wyższy bieg i w ciągu kwadransa strzelił dwa gole. Ich autorami byli Mohammed Kudus i Jarrod Bowen. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Martina Odegaarda w doliczonym czasie gry.

Niespodzianek nie było w innych środowych meczach. Chelsea FC nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców i wygrała z niżej notowanym Blackburn Rovers 2:0. Gole na wagę zwycięstwa strzelili Benoit Badiashile i Raheem Sterling.

Dalej gra także Liverpool FC, który wyeliminował AFC Bournemouth. W 31. minucie The Reds objęli prowadzenie po golu Cody'ego Gakpo. Po zmianie stron wyrównał Justin Kluivert, ale zespół dowodzony przez Juergena Kloppa po kilku minutach zadał kolejny cios. Tym razem do siatki rywali trafił Darwin Nunez.

Awans wywalczył też Everton, który wyeliminował Burnley FC. Zespół z Liverpoolu wygrał 3:0, a bramki zdobyli James Tarkowski, Ashley Young i Amadou Onana. Problemów z odniesieniem wyjazdowej wygranej nad Ipswich Town nie miała ekipa Fulham FC. Londyński zespół triumfował 3:1.