Beniaminek sprawił zimny prysznic w II lidze

Stal Stalowa Wola przeskoczyła do górnej połowy tabeli najniższego szczebla centralnego dzięki niespodziewanemu zwycięstwu 2:1 ze Skrą Częstochowa. Konfrontacja rozpoczęła kolejkę.

radość piłkarzy Skry Częstochowy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Skry Częstochowy
Stal Stalowa Wola czekała na zwycięstwo na wyjeździe od powrotu na szczebel centralny. We wcześniejszych ośmiu meczach drużyna z Podkarpacia trzy razy zremisowała i poniosła pięć porażek. Tym samym od piątku już tylko jeden drugoligowiec GKS Jastrzębie nie wygrał w delegacji.

Przyjezdni zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Kacpra Chełmeckiego w 18. minucie. Stal odebrała gospodarzom piłkę na ich połowie, po czym śmiałek przymierzył zza linii pola karnego. Futbolówka wpadła do bramki Skry przy samym słupku. Już po przerwie, konkretnie w 60. minucie padła bramka na 2:0, a zdobył ją Piotr Rogala po wrzutce z rzutu wolnego Oliviera Sukiennickiego.

Skra miała jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku, ale skończyło się na golu kontaktowym w 67. minucie. Piotr Nocoń nie pozwolił Mikołajowi Smyłkowi na zachowanie czystego konta strzałem na 1:2.

Częstochowianie dostali zimny prysznic od beniaminka. W ostatnich tygodniach Skra prezentowała się pozytywnie i awansowała do strefy barażowej. Ponadto miała dobry bilans na własnym stadionie, a w nim cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę. Przegrana w piątek jest drugą w sezonie spadkowicza u siebie.

Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:1)
0:1 - Kacper Chełmecki 18'
0:2 - Piotr Rogala 59'
1:2 - Piotr Nocoń (k.) 67'

Skra: Karol Szymkowiak - Tobiasz Kubik, Oliwier Kucharczyk (46' Filip Nawrocki), Mateusz Bartosiak (65' Adam Mesjasz), Paweł Kucharczyk, Mateusz Maćkowiak (65' Mateusz Winciersz),  Przemysław Sajdak (65' Olivier Wypart), Adam Olejnik, Mikołaj Łabojko, Piotr Nocoń, Dawid Wojtyra (46' Jan Ciućka)

Stal: Mikołaj Smyłek - Łukasz Seweryn, Piotr Rogala, Jakub Banach, Łukasz Furtak, Dominik Maluga (72' Michał Mydlarz),  Jakub Górski, Olivier Sukiennicki (72' Maciej Wojtak), Łukasz Soszyński, Adam Imiela (76' Lucjan Klisiewicz), Kacper Chełmecki (90' Bartosz Pioterczak)

Żółte kartki: O. Kucharczyk, Olejnik (Skra) oraz Furtak, Sukiennicki, Seweryn, Mydlarz, Wojtak (Stal)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Skra Częstochowa zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?