Cztery punkty. Zobacz tabelę po sobotnim El Clasico

Real Madryt odrodził się i pokonał FC Barcelonę 2:1 po bramkach Jude Bellinghama. Dzięki sobotniej wygranej Królewscy wskoczyli na fotel lidera La Ligi. Nad zespołem Xaviego mają już cztery punkty przewagi.

Mateusz Byczkowski
Jude Bellingham Getty Images / David S.Bustamante / Na zdjęciu: Jude Bellingham
Na sobotnie El Clasico czekało wielu kibiców i było warto. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że Real Madryt może odnieść zwycięstwo. W końcu to FC Barcelona wyszła na prowadzenie już w szóstej minucie (więcej TUTAJ).

Przerwa odmieniła jednak zawodników Królewskich, a konkretnie Jude Bellinghama. Reprezentant Anglii doprowadził do wyrównania za sprawą kapitalnego uderzenia z dystansu. Już w doliczonym czasie gry drugim golem zapewnił wygraną swojej ekipie.

Dzięki temu Real Madryt awansował na pozycję lidera tabeli Primera Division. Drużyna Carlo Ancelottiego ma tyle samo punktów co Girona i cztery więcej od FC Barcelony.

Królewscy na pewno zrobili niemały krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Natomiast trzeba pamiętać, że jest to dopiero jedenasta kolejka.