Zwrot akcji w hicie II ligi. Brazylijczyk kluczowym piłkarzem

Głównym wydarzeniem soboty na najniższym szczeblu centralnym była konfrontacja Kotwicy Kołobrzeg z KKS-em 1925 Kalisz. Drużyna Macieja Bartoszka zwyciężyła 2:1, choć jako pierwsza w meczu straciła gola.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Pierwsza połowa hitu należała do zespołu z Kalisza, który jest prowadzony przez dobrze znanego w województwie zachodniopomorskim trenera Pawła Ozgę. KKS 1925 znalazł się na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi z rzutu karnego Huberta Sobola, po czym dość spokojnie dowiózł przewagę do zmiany stron. Drużyna z Wielkopolski wydawała się być na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa w "meczu przyjaźni".

Kotwica nie zamierzała tak pozostawić niekorzystnego wyniku i po przerwie przystąpiła do skutecznego natarcia. Kluczowym zawodnikiem meczu okazał się Jonathan Junior. Brazylijczyk został sprowadzony do Kołobrzegu już w trakcie sezonu, ale początkowo nie prezentował wiele ciekawego. Jonathan nabrał jednak rozpędu i w hicie jego strzały zdecydowały o odwróceniu wyniku na 2:1.

Olimpia Elbląg odniosła zwycięstwo 4:1 w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Adam Żak, dzięki któremu dwóm strzałom gospodarze zabrali do szatni przewagę 2:1. Po zmianie stron nie oddali jej, a jeszcze dorzucili dwa trafienia. Sandecja ostatnio nieco poprawiła wyniki, ale w Elblągu dostała zimny prysznic.

Z trzybramkową zaliczką zwyciężyła również Olimpia Grudziądz i jest to drobne zaskoczenie, skoro jej przeciwnikiem był Stomil Olsztyn. Beniaminek wypunktował 3:0 zespół, który tydzień wcześniej ograł lidera Kotwicę.

Do podziału punktów doszło w Bytomiu. Polonia zremisowała 1:1 z Chojniczanką. Konfrontacja układała się początkowo po myśli podopiecznych Krzysztofa Brede, ale nie utrzymali przewagi zdobytej strzałem Antoniego Prałata. Najpierw Chojniczanka straciła gola, a następnie zawodnika po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Sebastiana Szczytniewskiego. Gra w osłabieniu utrudniła zdobycie drugiego gola.

15. kolejka II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz 2:1 (0:1)
0:1 - Hubert Sobol (k.) 11'
1:1 - Jonathan Junior 67'
2:1 - Jonathan Junior (k.) 81'

Polonia Bytom - Chojniczanka 1:1 (1:1)
0:1 - Antoni Prałat 36'
1:1 - Michal Bedronka 45'

Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)
1:0 - Adam Żak 4'
1:1 - Tomasz Kołbon 21'
2:1 - Adam Żak 43'
3:1 - Michał Kuczałek 64'
4:1 - Maciej Famulak 75'

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
1:0 - Damian Kostkowski 38'
2:0 - Oskar Sikorski 72'
3:0 - Kostiantyn Czernij 75'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?