Ligue 1. Marcin Bułka znów to zrobił! Zespół Polaka liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Marcin Bułka

OGC Nice kontynuuje świetną grę. Zespół Marcina Bułki pokonał Stade Rennais 2:0 i utrzymał pozycję lidera Ligue 1. Niesamowitą formę potwierdził Marcin Bułka.

OGC Nice ma za sobą świetny start sezonu, a to ogromna zasługa Marcina Bułki. Polak siedmiokrotnie zachował już czyste konto w Ligue 1, a niedzielne spotkanie ze Stade Rennais pokazało, że polski bramkarz jest w świetnej dyspozycji.

Zespół z Nicei pokonał rywali 2:0. W 45. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Jeremie Boga. W końcówce znów cieszyli się z gola, tym razem po samobóju Steve'a Mandandy. Choć wynik na to nie wskazuje, było to wyrównane spotkanie, a goście kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Bułki.

Polak był jednak nieomylny. Po raz ósmy w tym sezonie zachował czyste konto w ligowych rozgrywkach. Pod tym względem - biorąc pod uwagę najsilniejsze ligi Europy - jest najlepszy na całym kontynencie.

Ze strefy spadkowej nie może wydostać się Olympique Lyon, który w końcówce uratował remis w starciu z FC Metz. Goście objęli prowadzenie w 77. minucie za sprawą Ablie Jallowa. Do wyrównania doprowadził w 84. minucie Skelly Alvero.

Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała ekipa AS Monaco, która pokonała Stade Brestois 29 2:0. Zespół z Księstwa Monako objął prowadzenie po trafieniu Denisa Zakarii, a rezultat podwyższył w 69. minucie Aleksandr Gołowin.

Zwycięstwa odniosły także ekipy Stade de Reims i Le Havre AC. Pierwszy z tych zespołów pokonał na wyjeździe FC Nantes 1:0. Z kolei Le Havre - również na wyjeździe - wygrało z Toulouse FC 2:1. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz RC Strasbourg Alsace z Clermont Foot 63.

Wyniki:

Olympique Lyon - FC Metz 1:1 (0:0) 0:1 - Ablie Jallow 77' 1:1 - Skelly Alvero 84'

FC Nantes - Stade de Reims 0:1 (0:0) 0:1 - Junya Ito 75'

RC Strasbourg Alsace - Clermont Foot 63 0:0

Toulouse FC - Le Havre AC 1:2 (0:0) 1:0 - Thijs Dallinga 49' 1:1 - Mohamed Bayo 83' 1:2 - Mohamed Bayo 84'

AS Monaco - Stade Brestois 29 2:0 (1:0) 1:0 - Denis Zakaria 16' 2:0 - Aleksandr Gołowin 69'

OGC Nice - Stade Rennais 2:0 (1:0) 1:0 - Jeremie Boga 45' 2:0 - Steve Mandanda (sam.) 87'