Polak znokautował rywala. Ten faul wyglądał koszmarnie [WIDEO]

Marcel Lotka nie popisał się na niemieckich boiskach. Bramkarz rezerw Borussii Dortmund ostro potraktował gracza FC Ingolstadt, za co został wyrzucony z boiska.

Rafał Szymański
faul Lotki YouTube / Magenta Sport / Na zdjęciu: faul Lotki
Dortmundczycy mieli jednobramkowe prowadzenie po pierwszej części gry. Michael Eberwein uwolnił się spod opieki obrońców, następnie minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź gospodarzy przyszła po kwadransie przerwy.

W 51. minucie FC Ingolstadt wyprowadziło błyskawiczny kontratak po stałym fragmencie gry. Pascal Testroet ruszył w kierunku bramki, stanął oko w oko z interweniującym Marcelem Lotką i zmieścił piłkę przy wewnętrznej części słupka.

Miejscowi mogli zdobyć zwycięską bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu. Pożar pod własnym polem karnym chciał ugasić Lotka, który wybiegł i kopnięciem prosto w twarz znokautował Jannika Mause'a.

Sędzia główny bez chwili zawahania pokazał Lotce czerwoną kartkę. Goście nie mieli już do dyspozycji ani jednej zmiany, w związku z czym między słupkami stanął zawodnik z pola. FC Ingolstadt zmarnowało rzut wolny i mecz trzeciej ligi niemieckiej zakończył się remisem 1:1.

Niewykluczone, że po brutalnym faulu Lotka zostanie zdyskwalifikowany przez tamtejszą federację. Bramkarz jest związany z Borussią od lipca 2022 roku, lecz występuje jedynie w trzecioligowych rezerwach.

FC Ingolstadt 04 - Borussia II Dortmund  1:1 (0:1)
0:1 - Michael Eberwein 34'
1:1 - Pascal Testroet 51'

Faul Marcela Lotki (od 2:12):