Tak Legia wyszła na prowadzenie w meczu ze Zrinjskim [WIDEO]

Legia Warszawa rywalizuje z HSK Zrinjskim w meczu 4. kolejki Ligi Konferencji Europy. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 14. minucie, a bramkę zdobył Rafał Augustyniak.

Tomasz Galiński
Rafał Augustyniak strzela gola na 1:0 w meczu Legia - Zrinjski Twitter / Screen / Viaplay / Na zdjęciu: Rafał Augustyniak strzela gola na 1:0 w meczu Legia - Zrinjski
- Będziemy chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę - zapowiadał trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej.

Początkowe minuty na to nie wskazywały, bo jednak gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale w końcu Legia Warszawa przeszła do konkretów.

Piłkarze chyba wzięli do siebie słowa trenera, bo na prowadzenie wyszli już w 14. minucie.

Po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego trącił piłkę Tomas Pekhart, a gola strzelił Rafał Augustyniak, który odpalił prawdziwą torpedę z kilku metrów i bramkarz Zrinjskiego nawet nie próbował podejmować próby interwencji.

Gol Rafała Augustyniaka:

A żeby tego było mało, to nieco ponad kwadrans później sędzia podyktował rzut karny dla Legii po faulu na Patryku Kunie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Josue i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Gol Josue:

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Legia wygrała w Mostarze 2:1. Zwycięstwo w rewanżu sprawia, że stołeczny zespół jest bardzo blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.

Czy Legia Warszawa wyjdzie z grupy w LKE?