Bramkarz nie miał szans. Zobacz zwycięski gol Japonii [WIDEO]

Do 76. minuty Michał Matys nie dał się pokonać. Bramkarz reprezentacji Polski U-17 skapitulował po silnym uderzeniu Japończyka Rento Takaoki.

Rafał Szymański
bramka Takaoki Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bramka Takaoki
Pomimo problemów kadrowych Biało-Czerwoni postawili twarde warunki przeciwnikom w swoim inauguracyjnym meczu na mistrzostwach świata U-17. Reprezentanci Polski mieli swoje szanse bramkowe.

W 69. minucie sędzia główny odesłał piłkarzy do szatni, mając na uwadze burzę i trudne warunki pogodowe. Spotkanie zawodników Marcina Włodarskiego z Japończykami zostało wznowione po krótkiej przerwie.

Azjaci byli stroną dominującą po powrocie na boisko. Reprezentacja Japonii U-17 wyszła na prowadzenie w 76. minucie, gdy Rento Takaoka otrzymał podanie od Yutaki Michiwakiego i pokazał próbkę swoich umiejętności.

Takaoka zdołał zmylić w obrońców, a następnie uderzeniem pod poprzeczkę sprawił, że woda spadła z bramki. Trafienie piłkarza, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie, było ozdobą sobotniego spotkania w ramach młodzieżowego mundialu.

Polscy piłkarze byli załamani po ostatnim gwizdku arbitra. Za sprawą Takaoki Japonia wygrała 1:0 i jest w zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji w grupie D.

Przerwany mecz Polaków na MŚ. Co tam się działo?!