Niemcy wygrali 3:1, ale zaraz może być walkower. Kuriozum na MŚ

W pojedynku Meksyk - Niemcy (1:3) na MŚ do lat 17 doszło do fatalnej wpadki w sztabie meksykańskiego zespołu. Teraz grozi im walkower.

Piotr Bobakowski
fragment meczu MŚ 2023 U-17 Meksyk - Niemcy Getty Images / Pakawich Damrongkiattisak - FIFA/FIFA via Getty Image / Na zdjęciu: fragment meczu MŚ 2023 U-17 Meksyk - Niemcy
W niedzielnym meczu w grupie F na MŚ U-17 w Indonezji reprezentacja Niemiec pokonała Meksyk (3:1). Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Wynik zostanie prawdopodobnie zweryfikowany jako walkower dla niemieckiej drużyny po tym, jak... Meksykanie przeprowadzili w tym spotkaniu sześć zmian (przepisy dopuszczają pięć zmian).

O pomyłce sztabu szkoleniowego drużyny z Ameryki Północnej informowali jeszcze w trakcie transmisji telewizyjnej komentujący ten mecz dla TVP Sport Sławomir Kwiatkowski i Rafał Ulatowski.

Co ciekawe, sędzia Augusto Aragon z Ekwadoru nie zdecydował się na przerwanie zawodów, pomimo zamieszania i protestów arbitra technicznego, kiedy w 67. minucie na boisko wszedł Mateo Lewy (zastąpił Romero). Była to szósta zmiana przeprowadzona przez meksykańskiego selekcjonera Raula Chabranda.

"No sześć zmian po stronie Meksyku mamy zapisane na oficjalnej stronie FIFA" - podsumowali komentatorzy TVP Sport.