GKS Katowice zatrzymany przez Śląsk Wrocław. Ostre strzelanie Pogoni i SMS-u

25 goli padło w sześciu meczach 10. kolejki Orlen Ekstraligi. Po sześć zdobyły w swoich meczach Pogoń Szczecin i UKS SMS Łódź. Punkty we Wrocławiu stracił mistrz Polski - GKS Katowice.

Krzysztof Sędzicki
Aleksandra Nieciąg (na pierwszym planie) PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Aleksandra Nieciąg (na pierwszym planie)
Trudną przeprawę w tej serii gier miały piłkarki Górnika Łęczna, które były o krok od straty punktów w wyjazdowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała. Wygraną uratowała Marcjanna Zawadzka wykorzystując rzut karny w siódmej minucie doliczonego czasu gry podyktowanego za faul Alicji Bednarek na Oliwii Rapackiej.

Po dwóch porażkach na zwycięską ścieżkę powróciły piłkarki AP Orlenu Gdańsk, które u siebie pokonały Czarnych Antrans Sosnowiec 2:0. Obie bramki zdobyła Angelika Kołodziejek - w 15. i 33. minucie gry. Dzięki temu ekipa z Trójmiasta utrzymała miejsce w czołowej czwórce.

Blisko punktów, a przynajmniej jednego, były zamykające tabelę zawodniczki Stomilanek Olsztyn. Beniaminek przegrał w Krakowie z AZS-em UJ 2:3, choć od 16. minuty i gola Fran prowadził. Jednak po kolejnych pięciu minutach wyrównała Julia Binkowska, a sześć minut po przerwie Wiktoria Kaczmarek dała prowadzenie Jagiellonkom. W samej końcówce spotkania Kamila Osajkowska doprowadziła do remisu, ale kilkadziesiąt sekund później gola na 3:2 dla krakowianek zdobyła 19-letnia Milena Prochowska.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie w Kłokoczycach, gdzie Śląsk Wrocław podejmował GKS Katowice. Po dwóch ciosach Marceliny Buś w 19. i 21. minucie WKS prowadził 2:0, ale już w 23. minucie Dżesika Jaszek zdobyła gola kontaktowego. Do remisu w 73. minucie doprowadziła anita Turkiewicz. Ten remis dla GieKSy oznacza powiększenie straty do Pogoni Szczecin już do trzech punktów.

A wspominana Pogoń pokonała imienniczkę z Tczewa na jej terenie 6:1. Już po pierwszym kwadransie i trafieniach Natalii Oleszkiewicz, Jaylen Crim oraz Zofii Giętkowskiej było 3:0 dla przyjezdnych. W doliczonym czasie gry gola honorowego dla gospodyń zdobyła Magdalena Sobal, lecz tuż po rozpoczęciu II połowy rzut karny dla przyjezdnych wykorzystała Emilia Zdunek i było 4:1. Na kwadrans przed końcem gry Martyna Brodzik podwyższyła na 5:1, a wynik meczu ustaliła w doliczonym czasie ta, która strzelanie rozpoczęła, czyli Oleszkiewicz, która prowadzi w klasyfikacji strzelczyń z 12 golami.

Sześć bramek zdobyły też piłkarki UKS-u SMS Łódź, które podejmowały Medyka Polomarket Konin. Sęk w tym, że strzelanie rozpoczęły dopiero w 57. minucie za sprawą Magdaleny Dąbrowskiej. A później w 10 minut zapakowały rywalkom kolejne pięć goli - dwa razy na liście strzelczyń znalazła się Nadia Krezyman, zaś po razie Gabriela Grzybowska i Paulina Filipczak. W międzyczasie samobójcze trafienie zaliczyła Aleksandra Bieryło.

Do końca rundy jesiennej pozostała już tylko jedna kolejka. Zostanie ona rozegrana w najbliższy weekend.