Gol San Marino. Sceny tuż po przejdą do historii

Reprezentacja San Marino nie zdołała co prawda pokonać Kazachstanu i przegrała 1:3, jednak po raz drugi w eliminacjach do Euro 2024 zakończyła mecz ze zdobytą bramką.

Dominika Pawlik
bramka dla San Marino Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: bramka dla San Marino
Reprezentacja San Marino nigdy nie jest faworytem do awansu na Euro, ale zdobycie bramek świętuje tak, jakby wygrywała największe trofea.

Niemal dokładnie miesiąc temu zdobyła swoją pierwszą bramkę od 2021 roku i meczu z Polską. Teraz dołożyła kolejną i ma kolejny powód do radości, choć ostatecznie przegrała z Kazachstanem (1:3).

Do kluczowego momentu dla San Marino doszło w 60. minucie. Wówczas doszło do zamieszania pod bramką Kazachstanu. Podanie Manuela Battistiniego wykorzystał nieco niepilnowany Simone Franciosi, który wszedł na boisko po przerwie.

Kazachstan prowadził wtedy już tylko 2:1. Podwyższył prowadzenie w doliczonym czasie gry. Wówczas sędzia Harald Lechner skorzystał z VAR i dzięki temu przyznał rzut karny Kazachom. Wykorzystał go Abat Ajmbetow.

Kazachstan po tej wygranej zajmuje miejsce trzecie w grupie H. Nad nim są Dania oraz Słowenia.