Polska - Izrael. Nie dali zgody na minutę ciszy. Oto co zrobili gracze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: młodzieżowi reprezentanci Izraela i Polski
PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: młodzieżowi reprezentanci Izraela i Polski

Reprezentanci Polski U-21 już w trakcie meczu razem z Izraelczykami zarządzili minutę ciszy. Postawę młodych zawodników zauważył Jonny Daniels.

Kadra prowadzona przez Adama Majewskiego dobrze radzi sobie w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Aktualnie reprezentacja Polski U-21 jest liderem swojej grupy i w piątek wykonała kolejny krok w kierunku awansu.

Miłosz Matysik oraz Szymon Włodarczyk zapewnili Biało-Czerwonym zwycięstwo 2:1 nad Izraelem. Tuż po pierwszym gwizdku macedońskiego arbitra na stadionie w Łodzi doszło do dość zaskakującej sceny.

Otóż okazało się, że UEFA odmówiła zarządzenia minuty ciszy ku czci pamięci tych, którzy podali ofiarą terrorystów Hamasu 7 października. Kiedy gwizdek Jovana Kachevskiego wybrzmiał, piłkarze obu drużyn przez kilkadziesiąt sekund nie podejmowali gry, odpowiadając w tym sposób na decyzję europejskiej federacji.

"Dziękuję Polsko" - napisał na platformie X brytyjsko-izraelsko-amerykański działacz polityczny, Jonny Daniels, zamieszczając nagranie. - To było ustalone z Polakami. Prosiliśmy, żeby nas szanowano. Zrobili to z nami - serwis sports.walla.co.il przytoczył słowa selekcjonera Izraelczyków, Guya Luzona.

Po kolejnym udanym występie Polska U-21 szykuje się do arcyważnego meczu. 21 listopada ekipa Majewskiego rozegra spotkanie wyjazdowe z Niemcami. Początek rywalizacji o godz. 18:00.

Czytaj więcej: "Mecz był dramatem dla Lewandowskiego". Hiszpanie ostro o kapitanie "Przegraliśmy eliminacje wcześniej i zasłużyliśmy na dwójkę z plusem". Były prezes PZPN ostro o reprezentacji Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy UEFA popełniła błąd, odrzucając prośbę Izraelczyków?