"Dla mnie to skandal". Gorąco ws. Lewandowskiego

Nie milknie temat kontrowersyjnego wywiadu, którego portalowi "Weszło" udzielił ostatnio Damian Salwin. Inni psychologowie są oburzeni. "To wygląda na złamanie tajemnicy zawodowej", "Karygodne" - mówią.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Chodzi o rozmowę z "Weszło", o której pisaliśmy ---> TUTAJ. Kamil Warzocha poruszył w wywiadzie temat Roberta Lewandowskiego i zapytał byłego psychologa polskiej kadry, który pracował z reprezentacją w latach 2018-2021, czy "Lewy" ma niezbędne cechy do bycia liderem i kapitanem.

- Na pewno widział pan wrześniowy wywiad Roberta Lewandowskiego, który poruszył kwestię braku liderów w reprezentacji Polski. Poznał go pan, dlatego chciałem zapytać, czy to człowiek z cechami potrzebnymi do bycia liderem z opaską kapitańską? Przyszły bowiem takie czasy zwątpienia, kiedy podważa się jego rolę - rozpoczął dziennikarz.

Co na to Damian Salwin? - Kiedy analizowałem studia przypadków byłych kapitanów reprezentacji Polski, wybrałem Kazimierza Deynę, Zbigniewa Bońka i Jerzego Brzęczka. Każdy wytworzył swój sposób wpływania na procesy grupowe w reprezentacji. Ja u Roberta nie widziałem czegoś takiego, co dawałoby mu możliwości do wpływania właśnie na procesy grupowe na boisku i poza nim - odparł.

ZOBACZ WIDEO: Polacy ostro po blamażu kadry z Czechami. "Lewandowski? Tragedia. Trzeba szukać następcy"

- (...) Będąc przy nim, zrozumiałem cały ten ciężar, jaki nosi ze sobą. O tym trzeba pamiętać. Ale odpowiadając bezpośrednio na pana pytanie, myślę, że jeśli chodzi o lidera i kapitana, trzeba innego zestawu umiejętności, niż Robert posiada - zakończył wątek.

I jego słowa odbiły się w środowisku szerokim echem. Inni psychologowie są zaskoczeni i grzmią, że taki wywiad nie powinien mieć w ogóle miejsca. - Dla mnie to skandal, że taki wywiad został udzielony - powiedział jeden z nich, który prosił Sport.pl o anonimowość.

- Tym bardziej, gdy rozmówca odwołuje się wcześniej, że pracował z takim piłkarzem jako członek sztabu drużyny, a potem wygłasza takie, a nie inne sądy. W ten sposób zbliżamy się do poziomu trenerów mentalnych, którzy bardzo często nie trzymają zasad tajemnicy zawodowej. Ten wywiad wygląda na złamanie tajemnicy zawodowej. (...) Dla mnie to niedopuszczalne - kontynuował.

Swojego zdziwienia i oburzenia nie kryje również Anna Cieślak, która pracowała m.in. w Radomiaku Radom. - Byłam bardzo zaskoczona tym wywiadem - rozpoczęła. - Myślę, że bez względu na to, czy występujemy w ramach sztabu szkoleniowego w roli psychologa, trenera czy innej osoby nie powinno się wynosić pewnych informacji, zwłaszcza tak wrażliwych jak o charakterze poszczególnych piłkarzy.

Przypomnijmy, że z portalem WP SportoweFakty o głośnym wywiadzie Damiana Salwina rozmawiał ostatnio menadżer Roberta Lewandowskiego - Tomasz Zawiślak. Tekst można przeczytać ---> TUTAJ.

Czytaj także:
Ależ to byłaby bomba. Polacy mogą zagrać w barażach z niedawnym rywalem
El. Euro 2024. Wygrana Hiszpanów w cieniu dramatu Gaviego

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×