"Zamiast schodzić, poleciał". Z Premier League do... 2. ligi polskiej

To nie tak miało wyglądać - śmiało takich słów można użyć w opisie kariery Jarosława Jacha. "Wjechał na dziesiąte piętro i zamiast schodzić powoli po schodach, poleciał od razu na parter" - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Ćwiąkała.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jarosław Jach Getty Images / Jarosław Jach
"Kariera Jarosława Jacha jest jedną z najbardziej absurdalnych ostatnimi czasy w polskiej piłce" - napisał w mediach społecznościowych dziennikarz Tomasz Ćwiąkała.

Gdy w 2018 roku po defensora zgłosiło się angielskie Crystal Palace wydawało się, że Jarosław Jach zaczyna właśnie wielką karierę. Tak się nie stało.

Przez cztery i pół roku w klubie z Londynu rozegrał tylko jeden mecz w pierwszym składzie. Potem był wypożyczany.

ZOBACZ WIDEO: Polacy ostro po blamażu kadry z Czechami. "Lewandowski? Tragedia. Trzeba szukać następcy"

"Crystal Palace -> Rizespor -> Sheriff Tyraspol -> Fortuna Sittard -> powrót" - tak w skrócie ścieżkę kariery podsumował Ćwiąkała.

Dziennikarz przyznał, że zachwyty nad Jachem nie były jedynie domeną Polaków. Wielką przyszłość wróżył mu również jeden z portugalskich agentów. "Top talent w Ekstraklasie, gość na duże granie, lewa noga, wyprowadzenie, blablabla" - czytamy we wpisie Ćwiąkały.

Latem 2022 roku Jach wrócił tam, skąd wyjechał, czyli do KGHM Zagłębia Lubin. O ile w pierwszym sezonie występował na boiskach PKO Ekstraklasy regularnie (25 meczów), o tyle teraz można go zobaczyć jedynie na boiskach drugoligowych...

"Dziś II liga polska. 29 lat. Wjechał na dziesiąte piętro i zamiast schodzić powoli po schodach, poleciał od razu na parter" - zakończył swój wpis Ćwiąkała.

Zobacz także:
Ważna informacja o Piotrze Zielińskim. Zapadła decyzja
Ależ to byłaby bomba. Polacy mogą zagrać w barażach z niedawnym rywalem

Czy Jarosław Jach odbuduje jeszcze swoją pozycję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×