Co dalej z Muellerem? Niemcy piszą, że Bayern już zdecydował

Thomas Mueller już nie spędza na murawie tyle minut, co wcześniej. W Bayernie Monachium jest teraz głównie rezerwowym, ale nie musi martwić się o swoją przyszłość. Klub widzi go w składzie na kolejne lata.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Thomas Mueller Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Thomas Mueller
Nie ulega wątpliwości, że piłkarska kariera Thomasa Muellera zbliża się nieuchronnie ku końcowi. Ikona monachijskiego klubu ma 34 lata i zaczęła rozważać już zawieszenie butów na kołku.

Kontrakt piłkarza obowiązuje do czerwca przyszłego roku. W tym sezonie Niemiec jest głównie rezerwowym - i jak donosi "Kicker" - ta rola niekoniecznie mu odpowiada, ale potrafi zrozumieć przyczyny takiego stanu rzeczy.

"Wartość i pozycja Muellera są jednak nie do zakwestionowania" - dodaje portal. Szefowie Bayernu Monachium cenią sobie profesjonalizm oraz doświadczenie piłkarza i zamierzają wyjść z propozycją przedłużenia umowy.

ZOBACZ WIDEO: Polacy ostro po blamażu kadry z Czechami. "Lewandowski? Tragedia. Trzeba szukać następcy"

Miałaby ona obowiązywać do końca 2025 roku. Niemieckie media podkreślają, że władze Bayernu mają znakomite relacje z Thomasem Muellerem. Strony do rozmów jeszcze nie zasiadły, ale zarząd jest spokojny.

Niemcy są przekonani, że gwiazdor nie będzie jeszcze kończyć sportowej kariery i da się namówić na kolejny rok gry w Monachium. Dla Bayernu wciąż jest bardzo ważnym ogniwem.

Czytaj także:
Ależ to byłaby bomba. Polacy mogą zagrać w barażach z niedawnym rywalem
El. Euro 2024. Wygrana Hiszpanów w cieniu dramatu Gaviego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×