Arsenal nowym liderem Premier League. Rezerwowy dał wygraną

Piłkarze Arsenalu FC wykorzystali stratę punktów przez Manchester City i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Kanonierzy pokonali Brentford FC 1:0 po golu Kaia Havertza.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Arsenalu Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: radość piłkarzy Arsenalu
Po remisie Manchesteru City z Liverpoolem FC (1:1) jasne stało się, że Arsenal może zostać nowym liderem Premier League. Potrzebne było do tego "jedynie" zwycięstwo z Brentford FC. Zespół ten nie jest jednak łatwym przeciwnikiem, o czym przekonało się już kilka czołowych drużyn.

I przekonał się o tym również Arsenal. Kanonierzy przeważali przez całe spotkanie, ale bili głową w mur. Nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę przeciwników, którzy momentami bronili się niemal całym zespołem i nastawili głównie na grę z kontry.

Zespół prowadzony przez Mikela Artetę miał kilka okazji do tego, bo objąć prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście cieszyli się z gola, ale tylko przez chwilę. Po analizie systemu VAR okazało się, że Leandro Trossard był na spalonym. Gol słusznie nie został uznany.

Po zmianie stron niewiele na boisku się zmieniło. Arsenal przeważał, ale nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika. Wiele wskazywało na to, że defensywnie grający gospodarze dopną swego i zakończą ten mecz remisem. Wtedy Arsenal musiałby się obejść smakiem i marzenia o objęciu prowadzenia w tabeli porzucić co najmniej na tydzień.

Jednak w 88. minucie goście przeprowadzili akcje, która dała upragnione zwycięstwo. Bukayo Saka dograł do Kaia Havertza, a ten nie dał szans bramkarzowi. Dodajmy, że reprezentant Niemiec na boisku pojawił się zaledwie 9 minut wcześniej.

Brentford FC - Arsenal FC 0:1 (0:0)
0:1 - Kai Havertz 88'

Brentford FC: Flekken - Ghoddos (90' Zanka), Ajer, Pinnock, Mee, Janelt - Onyeka (90' Lewis-Potter), Norgaard, Yarmolyuk (72' Baptiste) - Mbeumo, Wissa (72' Maupay)

Arsenal FC: Ramsdale - Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Odegaard (90+3' Jorginho), Rice, Trossard - Saka (90+3' White), Gabriel Jesus (65' Nketiah), Martinelli (79' Havertz).

Żółte kartki: Ajer (Brentford FC) oraz Martinelli (Arsenal FC).

20 Sheffield United 34 3 7 24 33:92 16

Dawny podopieczny o Brzęczku. "Euro 2020 zostało mu zabrane"
Kolacja z papieżem, praca z mistrzem świata. Gracz z polskiej okręgówki zadziwia