50 lat "Żylety". Taką oprawę zrobili kibice Legii

Kibice Legii Warszawa podczas meczu z Wartą Poznań świętowali 50. urodziny "Żylety". Z tego powodu przygotowali specjalną oprawę, a także efektowne racowisko. Wszystko w mediach społecznościowych zaprezentowała managerka marketingu stołecznego klubu.

Jakub Fordon
oprawa kibiców Legii Warszawa PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: oprawa kibiców Legii Warszawa
Przy okazji spotkania Legia Warszawa - Warta Poznań w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy miał miejsce wyjątkowy jubileusz. Wszystko z uwagi na 50. urodziny "Żylety", czyli najzagorzalszych kibiców stołecznego klubu.

Z tego powodu piłkarze Legii wybiegli na mecz w specjalnych koszulkach z całą flagą związaną ze słynną legijną trybuną. To jednak nie koniec, bo Josue otrzymał opaskę kapitańską inną niż zwykle. Znalazł się na niej napis "'Żyleta' jest zawsze z wami".

Sami kibice z "Żylety" nie zawiedli jeżeli chodzi o oprawę, którą przygotowali specjalnie na to wydarzenie. Popisali się również efektowym racowiskiem, przez co na chwilę przerwano mecz Legii z Wartą.

Efektowną oprawę zaprezentowała managerka ds. marketingu i komunikacji w Legii - Aleksandra Kalinowska. Na jej profilu na platformie X (dawniej Twitter) znalazły się zarówno nagrania, jak i fotografia, które można zobaczyć na końcu artykułu.

Samo spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy stracili punkty w pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej. Jednak udało im się doprowadzić do remisu, mimo że przegrywali już 0:2. Bramki dla miejscowych zdobyli Josue (z rzutu karnego) oraz Ernest Muci.

Przeczytaj także:
Cztery gole, dwa rzuty karne i niespodzianka w meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań