The Championship: ekipa Jana Bednarka nie zwalnia tempa. Gol Michała Helika w wygranym meczu

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w środę w The Championship ekipy z Polakami w składach. Zwycięstwa odniosły Southampton FC (Bednarek) i Huddersfield Town (Helik), zaś swoje mecze przegrały Millwall FC (Białkowski) oraz Birmingham City (Bielik).

Tomasz Rosiński
Jan Bednarek (z prawej) Newspix / Russell Hart / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej)
Zespół z Southampton znajduje się w ostatnim czasie w dobrej formie (ostatnią porażkę poniósł 23 września 2023 r.) i mknie do góry w tabeli The Championship. Święci byli faworytami starcia z Bristol City i potwierdzili to miano, zwyciężając 1:0 po golu Kyle'a Walkera-Petersa w 47. minucie. Jan Bednarek grał od początku do końca konfrontacji.

Do przerwy ekipa Birmingham City, której zawodnikiem jest Krystian Bielik (występował na murawie do 76. minuty spotkania), bezbramkowo remisowała na wyjeździe z Blackburn Rovers. Natomiast po przerwie kibice zgromadzeni na Ewood Park w Blackburn zobaczyli aż 6 trafień, w tym 4 dla gospodarzy, którzy wygrali po raz dziewiąty w tym sezonie.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła drużyna Huddersfield Town, której piłkarzem jest Michał Helik. The Terriers uporali się na wyjeździe z Sunderland AFC (2:1), a pierwszego gola dla przyjezdnych w 28. minucie strzelił polski obrońca.

Bartosz Białkowski został pokonany trzykrotnie, a jego Millwall FC poległ w wyjazdowej potyczce z Ipswich Town 1:3.