AZ wciąż naciska na Legię. Asysty Polaka w Lidze Konferencji Europy

Wygrana 1:0 z HSK Zrinjski Mostar przedłuża szanse AZ na awans z grupy Ligi Konferencji Europy, w której gra również Legia Warszawa. Dał o sobie znać Michał Skóraś, który po wejściu z ławki rezerwowych asystował przy dwóch golach Club Brugge.

Michał Skóraś w barwach Club Brugge Instagram / Club Brugge / Michał Skóraś w barwach Club Brugge
AZ narobił sobie problemów we wcześniejszych czterech meczach i pozostanie w Lidze Konferencji Europy stało się możliwe tylko w razie zdobycia kompletu sześciu punktów w pozostałych spotkaniach. W czwartek holenderski zespół grał z HSK Zrinjski Mostar, z którym na inaugurację przegrał 3:4 pomimo prowadzenia 3:0. Przezornie nie miał w rewanżu równie wysokiej zaliczki. Jedyna bramka na 1:0 padła w 59. minucie po strzale Evangelosa Pavlidisa z rzutu karnego.

Club Brugge bronił pierwszego miejsca w tabeli grupy w wyjazdowym meczu z Besiktasem Stambuł. Nie minął kwadrans i belgijska drużyna prowadziła 2:0. Casper Nilsen huknął zza pola karnego w 4. minucie, a w 14. minucie Igor Thiago wykorzystał płaskie dośrodkowanie Hugo Vetlesena. Krótko po zmianie stron Igor Thiago skompletował dublet i było prawie pewne, że komplet punktów wróci do Brugii.

W 46. minucie Michał Skóraś był zmiennikiem Caspera Nilsena i już w 51. minucie asystował przy bramce na 4:0 Raphaela Onyediki. Także Polak wykonał ostatnie podanie przy bramce na 5:0 Andreasa Skova Olsena w 70. minucie. Goście urządzili sobie niezłą zabawę nad Bosforem.

W prawdziwie zimowej scenerii, na pokrytym śniegiem boisku, zagrali HJK z Aberdeen FC. Gospodarze czuli się na początku znacznie swobodniej niż rywale, a jednego z goli strzelił Santeri Hostikka. Były skrzydłowy Pogoni Szczecin przeprowadził akcję indywidualną i pokonał bramkarza uderzeniem w kierunku dalszego narożnika. Szkoci zostali rozdrażnieni i doprowadzili w tym meczu do remisu 2:2.