W Ukrainie wrze. Skandaliczna wpadka UEFA

Przy prezentacji wyników meczów Ligi Konferencji Europy UEFA zaliczyła skandaliczną wpadkę. Na Twitterze umieściła herb CSKA Moskwa przy drużynie Zorii Ługańsk. Ukraińcy są wściekli.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zoria Ługańsk PAP/EPA / Olivier Matthys / Na zdjęciu: Zoria Ługańsk
Na swoim twitterowym profilu UEFA popełniła błąd, który wywołał wściekłość u Ukraińców. W czwartek Zoria Ługańsk przegrała w wyjazdowym meczu Ligi Konferencji Europy z KAA Gent aż 1:4. Jednak nie to w tej historii jest najważniejsze.

UEFA zawsze w mediach społecznościowych prezentuje na specjalnych grafikach wyniki meczów europejskich pucharach. Tak też było tym razem. Ukraińcy jednak momentalnie zauważyli, że federacja pomyliła herb Zorii z emblematem rosyjskiego CSKA Moskwa.

"Czekamy na przeprosiny" - informuje serwis sport.ua, który jest wzburzony tym, że w obliczu trwającej od lutego 2022 roku wojny w Ukrainie można było popełnić tak rażący błąd. "To poważny błąd, a ukraińscy kibice mają prawo oczekiwań przeprosin ze strony UEFA" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: Co Polacy myślą o reprezentacji Polski i Michale Probierzu? "Oglądałem. Źle zrobiłem"

Jak poinformowano, po pół godziny UEFA zdała sobie sprawę ze swojej pomyłki i usunęła tweet. O przeprosinach nie było mowy.

Wojna w Ukrainie trwa od lutego 2022 roku. Rosyjskie wojska zaatakowały sąsiedni kraj, bombardując ukraińskie miasta. Zniszczone zostały osiedla mieszkaniowe, centra handlowe, szkoły czy obiekty sportowe. Zginęły tysiące niewinnych cywili, a miliony Ukraińców opuściło swoją ojczyznę.

fot. sport.ua fot. sport.ua
Czytaj także: Raków Częstochowa z okazałą premią. Mistrz Polski dobija do magicznej granicy Dawid Szwarga zabrał głos po meczu ze Sturmem Graz. "Nie czuję ulgi'
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×