Nieudany finisz lidera II ligi. To szansa dla rywali

Kotwica Kołobrzeg poniosła zaskakującą porażkę 1:2 na własnym stadionie z Lechem II Poznań. Podopieczni Macieja Bartoszka mogą stracić przewagę nad innymi kandydatami do awansu do Fortuna I ligi.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
W tym tygodniu kibice Kotwicy Kołobrzeg, wraz z klubem, dołożyli dużych starań, żeby przygotować boisko do stanu używalności po opadach śniegu. Poszło im w niedzielę lepiej niż piłkarzom prowadzonym przez Macieja Bartoszka. Chęć rozegrania meczu nie wyszła na dobre gospodarzom.

Walczący o pozostanie na szczeblu centralnym Lech II Poznań zdobył prowadzenie w 19. minucie za sprawą indywidualnego rajdu Kornela Lismana. Kotwica miała dużą szansę na doprowadzenie do remisu, jednak strzał z rzutu karnego Jonathana Juniora zatrzymał Mateusz Pruchniewski. Najskuteczniejszy piłkarz zespołu Macieja Bartoszka nie stanął na wysokości zadania.

W 54. minucie Kotwica poprawiła się i wyrównała na 1:1. Ponownie bardzo dobrze interweniował Mateusz Pruchniewski, ale nie zapobiegł dobitce Jakuba Żubrowskiego. Lech nie podłamał się utratą prowadzenia i to on rozstrzygnął mecz w 63. minucie efektownym uderzeniem na 2:1 Maksymiliana Dziuby. Na tego gola Kotwica już nie odpowiedziała, choć nie brakowało sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska.

Nieudane zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu Kotwicy Kołobrzeg daje szansę na zmniejszenie strat w tabeli między innymi KKS-owi 1925 Kalisz oraz Pogoni Siedlce. Kotwica przegrała na własnym stadionie już po raz trzeci w sezonie.

Już w sobotę został odwołany zaplanowany na niedzielę mecz Stali Stalowa Wola z Wisłą Puławy.

Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Kornel Lisman 19'
1:1 - Jakub Żubrowski 54'
1:2 - Maksymilian Dziuba 63'

W 26. minucie Jonathan Junior (Kotwica) nie wykorzystał rzutu karnego. Mateusz Pruchniewski obronił.

Kotwica: Oskar Pogorzelec - Michał Kozajda (80' Tomasz Kaczmarek), Piotr Witasik, Sebastian Murawski, Cezary Polak, Łukasz Kosakiewicz (61' Olaf Nowak), Filipe Oliveira (81' Aron Stasiak), Jakub Żubrowski (69' Filip Kozłowski), Michał Cywiński, Patryk Pytlewski (81' Miłosz Skowronek),  Jonathan Junior

Lech: Mateusz Pruchniewski - Maciej Orłowski, Bartosz Tomaszewski, Maciej Wichtowski, Michał Gurgul, Filip Wilak (73' Igor Kornobis), Patryk Olejnik, Aleksander Nadolski (58' Tomasz Cywka), Maksymilian Dziuba (85' Norbert Pacławski), Kornel Lisman (73' Bartłomiej Juszczyk), Szymon Pawłowski

Żółte kartki: Kozajda, Pytlewski, Kosakiewicz, Skowronek (Kotwica) oraz Wichtowski, Nadolski, Tomaszewski (Lech)

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?