Reprezentant Polski wyróżniony. Był lepszy od... Mbappe

W sobotę Przemysław Frankowski był bohaterem meczu 14. kolejki Ligue 1. Polak zdobył dwie bramki dla RC Lens, dlatego jego występ został doceniony przez czołowy dziennik sportowy świata - "L'Equipe".

Rafał Smoliński
Przemysław Frankowski Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
W sobotę RC Lens otrzymał szansę na rehabilitację po dotkliwej porażce (0:6) z Arsenalem w Lidze Mistrzów. W ramach 14. kolejki francuskiej Ligue 1 piłkarze tej drużyny podejmowali pogrążony w kryzysie i zagrożony spadkiem Olympique Lyon.

Spotkanie wcale nie okazało się łatwe dla graczy Lens. Do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron na murawie pojawił się Przemysław Frankowski i to on został bohaterem tego meczu.

W 52. minucie pomocnik reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny. Potem, w 74. minucie, zdobył bramkę na 3:2, która okazała się zwycięskim trafieniem dla gospodarzy (więcej tutaj).

Frankowski zebrał za ten mecz wiele pozytywnych ocen. Francuski dziennik "L'Equipe" przyznał mu notę osiem. "To był oszałamiający występ. Skrzydłowy wywrócił wszystko do góry nogami piorunującym wejściem po przerwie" - napisano w pomeczowej relacji (więcej tutaj).

Wobec powyższego nie mogło być inaczej. Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki stworzonej przez słynny francuski dziennik sportowy. W uzasadnieniu napisano krótko, że strzelił dwie bramki ekipie z Lyonu, które dały zwycięstwo jego zespołowi.

W drużynie 14. kolejki znalazły się m.in. gwiazdy Paris Saint-Germain, takie jak Kylian Mbappe czy Achraf Hakimi. Obaj otrzymali jednak niższe noty od Polaka. Francuski napastnik zdobył gola w meczu z Le Havre AC i otrzymał ocenę siedem.

Joao Felix uszczęśliwił FC Barcelonę. Popis nieskuteczności "Lewego"