Przeciętny występ Kiwiora. "Było widać ograniczenia"

Arsenal umocnił się na pozycji lidera Premier League, ale w starciu z Luton męczył się niemiłosiernie. Londyńczycy stracili trzy gole, a w defensywie The Gunners od pierwszej minuty pojawił się Jakub Kiwior. Jak wypadł?

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Kiwior PAP / Vince Mignott / Jakub Kiwior
To była kapitalna inauguracja 15. kolejki Premier League, o której jednak - nawet pomimo zwycięstwa w niesamowitych okolicznościach - Jakub Kiwior i Arsenal raczej będą chcieli szybko zapomnieć.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Premier League: co za widowisko! Siedem goli i wygrana Arsenalu rzutem na taśmę!

"Nie wyglądał, żeby czuł się komfortowo na lewej stronie obrony. Luton starał się go naciskać i czasami miał problemy przy posiadaniu piłki" - napisał o występie Polaka serwis goal.com.

Przy jego nazwisku pojawiła się ocena "sześć" - była najniższą z całego bloku defensywnego. Najgorzej - jak wszędzie - oceniono bramkarza Davida Ray'e.

"Nie najlepszy wieczór polskiego obrońcy" - tak o występie Kiwiora napisał z kolei football.london. "Nie okropne, ale też nie na poziomie, który sam sobie wyznaczył" - dodano i wystawiono mu notę "5".

"Solidnie na niewygodnej pozycji. Wyraźnie było widać jego ograniczenia w ataku" - to z kolei komentarz z 90min.com. Tutaj zapracował na "szóstkę" i uwagę, że trudno go winić za cokolwiek biorąc pod uwagę to, że nie jest bocznym obrońcą.

"Wykazuje ciągłe oznaki tego, że przystosowuje się do fizycznych wymagań Premier League" - zauważyli przedstawiciele "The Sun", którzy również ocenili występ naszego defensora na "6".

Dodajmy, że Kiwior został zmieniony w 64. minucie meczu przy stanie 3:3. Na murawie zastąpił go Ołeksandr Zinczenko. Arsenal gola na wagę zwycięstwa zdobył z kolei w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem został Declan Rice.

W ligowej tabeli Premier League "The Gunners" mają 36 punktów i o pięć wyprzedzają Liverpool FC, który swój mecz rozegra w środę na wyjeździe z Sheffield United (godz. 20:30).

Cash potwierdził doniesienia. "Gdyby nie ty"

Czy Jakub Kiwior stanie się podstawowym defensorem Arsenalu?