Marek Koźmiński ostro o PZPN. "Amatorzy"

Nie milkną echa ws. Jakuba Kwiatkowskiego, który we wtorek (5 grudnia) został odsunięty od pracy z reprezentacją Polski. Ostro o Polskim Związku Piłki Nożnej wypowiedział się teraz Marek Koźmiński.

Jakub Artych
Jakub Artych
na zdjęciu: Marek Koźmiński (z prawej) PAP / Piotr Nowak / na zdjęciu: Marek Koźmiński (z prawej)
Marek Koźmiński to 45-krotny reprezentant Polski i wiceprezes PZPN w latach 2012-2021. Regularnie wypowiada się na bieżące sprawy, które dotyczą kadry Biało-Czerwonych. Od wtorku głośno jest o tym, że po ponad 10 latach pracy z piłkarską reprezentacją Polski żegna się niespodziewanie Jakub Kwiatkowski.

46-latek jest niezwykle lubiany przez piłkarzy. Po decyzji o jego odsunięciu zareagował choćby Matty Cash, który przyznał, że gdyby nie on, to jego na pewno nie byłoby w reprezentacji Polski (więcej przeczytasz TUTAJ-->).

Kwiatkowski za swojej kadencji przeżył siedmiu selekcjonerów. 5 lat pracował razem z Adamem Nawałką, a 5 lat z całą resztą. Z jego odejściem nie może pogodzić się Marek Koźmiński, który współpracował z nim przez 9 lat w Polskim Związku Piłki Nożnej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami
"Amatorzy zwolnili profesjonalistę. Dzięki Jakub Kwiatkowski dzięki za wszystko!" - napisał na platformie X Marek Koźmiński, atakując Cezarego Kuleszę oraz jego współpracowników.

Przypomnijmy, że Jakub Kwiatkowski najpierw był rzecznikiem prasowym, a następnie został team managerem kadry. W tych rolach pracował na mistrzostwach Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata 2018 i 2022.

Na ten moment niewiadomą pozostaje, czy w kadrze będą szukać zastępcy w jego miejsce. Pewne jest z kolei, że zmiennik Kwiatkowskiego pojawi się w Polskim Związku Piłki Nożnej. Trudno bowiem wyobrazić go sobie bez rzecznika prasowego.

Zobacz także:
Bayern kupuje reprezentanta Hiszpanii. Ujawniono kwotę
Nawałka wróci do Wisły? Pojawiły się nowe informacje

Czy zgadzasz się z wpisem Marka Koźmińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×