Bundesliga: Remisy faworytów

Na zakończenie 12. kolejki niemieckiej Bundesligi, zespoły plasujące się tuż za plecami liderującego Bayeru Leverkusen straciły punkty. Rezultatem 1:1 zakończyło się spotkanie Werderu Brema z Borussią Dortmund, z kolei Hamburger SV zremisował 2:2 z drużyną Hannoveru 96. Kolejną, dziesiątą porażkę w sezonie odnotowała Hertha Berlin, ulegając na Olympiastadion ekipie FC Koeln 0:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze HSV Hamburg wybrali się na AWD Arena, aby stoczyć pojedynek z miejscowym Hannoverem 96. Goście już od początku ruszyli do zdecydowanych ataków i po kwadransie gry objęli prowadzenie za sprawą Marcella Jansena. Zaledwie jedenaście minut później bramkę wyrównującą zdobył Didier Ya Konan, jednak jeszcze przed przerwą na listę strzelców zdołał wpisać się holenderski skrzydłowy Hamburga, Eljero Elia. Gdy wydawało się, że zawodnicy przyjezdnych przełamią passę trzech meczów bez zwycięstwa, rzut karny podyktowany w 88. minucie po faulu na Jiri Stajnerze wykorzystał sam poszkodowany, ustalając wynik spotkania na 2:2.

Gdyby drużynę rozliczało się ze stworzonych sytuacji podbramkowych, Hertha Berlin konfrontację z FC Koeln rozstrzygnęłaby już w pierwszej odsłonie gry. W wyjściowym składzie gospodarzy niedzielnej potyczki na Olympiastadion znaleźli się Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek. Polacy, podobnie jak pozostali zawodnicy stołecznego klubu, nie potrafili jednak znaleźć drogi do siatki rywali. Wystarczył pojedynczy strzał ze strony dużo mniej widocznych Koziołków, aby trafienie na swoje konto zapisał Milivoje Novakovic. Rezultat 0:1 do końca nie uległ już zmianie i dziesiąta porażka Herthy stała się faktem.

W innym starciu dwunastej kolejki Werder Brema gościł na własnym stadionie Borussię Dortmund. Wynik otworzył w 36. minucie Mesut Ozil, dając prowadzenie podopiecznym Thomasa Schaafa. Dziewięć minut po zmianie stron bramkę w szóstym kolejnym występie dla Borussii zdobył niezawodny Lucas Barrios. Kibice zgromadzeni na Weserstadion nie obejrzeli już bramek i drużyny podzieliły się punktami. W zespole gospodarzy występ w pełnym wymiarze zanotował Sebastian Boenisch, typowany na przyszłego obrońcę reprezentacji Polski. Do 88. minuty na placu gry przebywał Jakub Błaszczykowski.

Hannover 96 - Hamburger SV 2:2 (1:2)

0:1 - Jansen 15'

1:1 - Ya Konan 26'

1:2 - Elia 44'

2:2 - Stajner (k.) 88'

Hertha Berlin - FC Koeln 0:1 (0:0)

0:1 - Novakovic 79'

Werder Brema - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)