Błąd bramkarza pogrążył Polonię Warszawa. Demolka w meczu Fortuna I ligi

W piątek piłkarze GKS-u Tychy i Motoru Lublin zdobyli komplet punktów w Fortuna I lidze. GKS zwyciężył 1:0 z Polonią Warszawa, a podopieczni Goncalo Feio zdemolowali 4:0 Zagłębie Sosnowiec.

piłkarze GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
Przed pierwszoligowcami dwie kolejki grane awansem z rundy rewanżowej. Tym samym w piątek część z nich znalazła się za półmetkiem sezonu.

Kolejka rozpoczęła się w Tychach. Dariusz Banasik jest trenerem doskonale znanym w województwie mazowieckim, a jego podopiecznych czekała konfrontacja z Polonią Warszawa. Beniaminek z Konwiktorskiej miał zagwarantowane zimowanie ponad strefą spadkową, ale chciał jeszcze zbudować kapitał nad niebezpiecznym rejonem tabeli przed przerwą świąteczno-noworoczną.

GKS nie zamierzał na to pozwolić, a w pierwszej połowie zdobył prowadzenie 1:0 z pomocą przeciwnika. Mateusz Radecki wkopał piłkę do bramki po katastrofalnej interwencji na przedpolu Jakuba Lemanowicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jak się okazało, nieco ponad godzinę później, ten gol zdecydował o skromnym zwycięstwie tyszan.

Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z Motorem Lublin. Gospodarze nie wygrali meczu od 27 września, a w lidze od 15 września. W ten sposób Zagłębie znalazło się na ostatnim miejscu w tabeli, choć przed rozpoczęciem sezonu było nieśmiało wymieniane wśród kandydatów do awansu. Z kolei Motor prezentuje się całkiem pozytywnie w roli beniaminka i puka do strefy barażowej.

Od początku meczu nie brakowało dobrych wiadomości dla Motoru. Nie dość, że zdobył prowadzenie strzałem Piotra Ceglarza z rzutu karnego, to jeszcze przewagę zawodnika w polu z powodu czerwonej kartki dla Marcela Ziemanna. Już po przerwie Motor wypunktował osłabionego przeciwnika aż do stanu 4:0.