Atalanta przełamała się przed przylotem do Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - AC Milan
PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - AC Milan

Piłkarze z Bergamo odnieśli wyczekiwane zwycięstwo w lidze włoskiej. Na dodatek prestiżowe, ponieważ pokonali 3:2 AC Milan dzięki strzałowi w doliczonym czasie.

W tym artykule dowiesz się o:

Do derbów Lombardii przystąpiły zespoły, które w przyszłym tygodniu zakończą grę w fazie grupowej europejskich pucharów. Atalanta ma już zapewniony awans w Lidze Europy i to z pierwszego miejsca, więc z Rakowem Częstochowa w Sosnowcu zagra co najwyżej o premię finansową. AC Milan ma znacznie większy problem w Lidze Mistrzów i z Newcastle United na wyjeździe powalczy o pozostanie na wiosnę w pucharach.

Rossoneri mają problem z kontuzjami środkowych obrońców, dlatego w sobotę na tej pozycji zagrał Theo Hernandez. Z reguły lewy defensor tym razem sprawdził się w miejscu boiska zajmowanym zazwyczaj przez jego brata Lucasa.

Atalanta przedostała się przez poklejoną obronę Milanu w 38. minucie. Bramka na 1:0 zwiększyła w Bergamo nadzieję na przełamanie serii meczów bez zwycięstwa w lidze włoskiej. Ademola Lookman pokonał Mike'a  Maignana po dograniu Teuna Koopmeinersa.

Nie zakończyła się pierwsza połowa i AC Milan dogonił regionalnego przeciwnika. Do bramki Juana Musso strzelił w doliczonym czasie Olivier Giroud. Francuz cieszył się już z ósmego gola w sezonie ligowym po dograniu Alessandro Florenziego. Przed nim w klasyfikacji strzelców Serie A znajduje się tylko Lautaro Martinez, który zdobył 13 bramek.

Worek z bramkami został rozwiązany na dobre i w 55. minucie sytuacja na boisku zmieniła się raz jeszcze. Na najskuteczniejszego piłkarza w derbach wyrastał Ademola Lookman, który po asyście Charlesa De Ketelaere strzelił na 2:1 dla Atalanty. Neroblu ponownie mieli czego bronić.

I tym razem Atalanta nie utrzymała prowadzenie i doszło do zaciętej końcówki meczu. W 80. minucie zmiennik Luka Jović doprowadził do remisu 2:2, a jeszcze więcej działo się w doliczonych minutach. W nich Davide Calabria z Milanu zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a jedenastu zawodnik Atalanty strzeliło gola na 3:2 osłabionym gościom. Bohaterem finiszu został Luis Muriel, który zachował zimną krew i popisał się zgrabnym "krzyżakiem".

Atalanta BC - AC Milan 3:2 (1:1) 1:0 - Ademola Lookman 38' 1:1 - Olivier Giroud 45' 2:1 - Ademola Lookman 55' 2:2 - Luka Jović 80' 3:2 - Luis Muriel 90'

Atalanta: Juan Musso - Marten De Roon, Berat Djimsiti, Giorgio Scalvini - Davide Zappacosta, Ederson, Mario Pasalić (87' Michel Ndary Adopo), Matteo Ruggeri (90' Erik Holm) - Teun Koopmeiners - Charles De Ketelaere (83' Luis Muriel), Ademola Lookman (83' Aleksiej Miranczuk)

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Fikayo Tomori, Theo Hernandez, Alessandro Florenzi - Ruben Loftus-Cheek (73' Luka Jović), Tijani Reijnders (88' Yacine Adli), Yunus Musah - Samuel Chukwueze (59' Ismael Bennacer), Olivier Giroud, Christian Pulisić

Żółte kartki: Ederson (Atalanta) oraz Reijnders, Calabria, Jović, Bennacer (Milan)

Czerwona kartka: Davide Calabria (Milan) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Federico La Penna

***

Inter Mediolan - Udinese Calcio 4:0 (3:0) 1:0 - Hakan Calhanoglu (k.) 37' 2:0 - Federico Dimarco 42' 3:0 - Marcus Thuram 44' 4:0 - Lautaro Martinez 84'