Napoli gra dalej w Lidze Mistrzów. Nie zostawiło złudzeń rywalom

Presja była po stronie piłkarzy Napoli. Poradzili sobie z nią i wcześnie rozpoczęli strzelanie goli w meczu z SC Braga. Wygrana 2:0 sprawia, że drużyna Piotra Zielińskiego zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Mecz Ligi Mistrzów: SSC Napoli - SC Braga PAP/EPA / Ciro Fusco / Mecz Ligi Mistrzów: SSC Napoli - SC Braga
Dla SSC Napoli był to mecz o "być albo nie być" w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Azzurri mierzyli się na Stadio Diego Armando Maradona z SC Braga. Nad swoim przeciwnikiem z Portugalii mieli dużą przewagę trzech punktów, a także zwycięstwa 2:1 z nim na inaugurację.

W tych okolicznościach, przy gorszym bilansie goli, Braga potrzebowała w Neapolu zwycięstwa i to nie tylko jednobramkowego. Goście nie mieli więc innego wyjścia niż rzucenie się do ataku na terenie przeciwnika. Właśnie Braga miała pierwszą szansę na gola i jeden z jej zawodników aż złapał się za głowę, kiedy płaskie uderzenie ominęło bramkę Alexa Mereta.

Odpowiedź Napoli była brutalna i zgasiła płomień w przeciwnikach. W zdobyciu prowadzenia 1:0 przez mistrza Włoch pomógł w 9. minucie przeciwnik. Serdar Saatci zachował się tak niezdarnie po płaskim wstrzeleniu Matteo Politano, że trącona przez piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie nieznacznie za linią bramkową. Trafienie samobójcze stało się faktem.

W 31. minucie zapachniało golem Piotra Zielińskiego. Polak wbiegł w pole karne przeciwnika i stworzył tam przewagę. Następnie Zieliński wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia, jednak pokonanie Matheusa z ostrego kąta nie było prostym zadaniem. Bramkarz przypilnował bliższego słupka i odbił piłkę na korner.

W 33. minucie z Bragi nie było czego zbierać. Victor Osimhen strzelił na 2:0 i przeciwnik potrzebował od tego momentu czterech bramek do awansu. Ułańska szarża obrońcy Juana Jesusa zakończyła się dopiero w polu karnym Bragi. Co prawda podanie Brazylijczyka było prawie beznadziejne, ale od takich zadań specjalnych Napoli ma Victora Osimhena. Napastnik poradził sobie i pokonał Matheusa uderzeniem "krzyżakiem".

W 61. minucie zakończył się mecz dla Piotra Zielińskiego, którego zmiennikiem był Jens-Lys Cajuste. W momencie zejście Polaka z boiska sytuacja wyglądała na w pełni kontrolowaną przez Napoli.

Braga przeprowadziła najgroźniejszą akcję w drugiej połowie w 70. minucie. Piłka płynnie cyrkulowała między gośćmi aż trafiła na skraj pola karnego do Brumy. Ryzykownie, ale wzorowo interweniował Giovanni Di Lorenzo i zablokował płaskie uderzenie. Swoje szanse na poprawienie wyniku miało również Napoli, ale stanęło na 2:0.

Pierwsze miejsce w grupie już wcześniej zapewnił sobie Real Madryt.