Walczyli jak równy z równym z Realem Madryt. W Bundeslidze kolejna kompromitacja

W Lidze Mistrzów 1.FC Union Berlin do końca walczył o punkty z Realem Madryt. W Bundeslidze zespół ze stolicy Niemiec zaliczył kolejną bolesną porażkę. Tym razem z VfL Bochum 0:3.

Łukasz Witczyk
piłkarze Unionu Berlin Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: piłkarze Unionu Berlin
Obecny sezon nie układa się po myśli 1.FC Unionu Berlin. Zespół po raz pierwszy w swojej historii rywalizował w Lidze Mistrzów i jeszcze kilka dni temu grał z Realem Madryt. Przegrał 2:3, a Królewscy gola na wagę zwycięstwa strzelił w 89. minucie. To już jednak tylko wspomnienia.

W sobotę Union rywalizował już w Bundeslidze. Zagrał na wyjeździe z VfL Bochum i był tłem dla rywala. Ekipa ze stolicy Niemiec przegrała 0:3. Bochum pierwszą bramkę zdobył w piątej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy, a to zasługa Takumy Asano. Po zmianie stron gospodarze dobili niedawnego uczestnika Ligi Mistrzów. Gole strzelili Gocalo Paciencia i Kevin Stroger.

VfL Wolfsburg zgodnie z oczekiwaniami wygrał z SV Darmstadt 98. Wilki triumfowały 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Lovro Majer. Niewielki wkład w wygraną miał Jakub Kamiński, który na boisku pojawił się w 87. minucie.

Kolejne punkty straciła za to Borussia Dortmund. Zespół, który ma aspiracje sięgające mistrzostwa Bundesligi, tylko zremisował w Augsburgu. To gospodarze wyszli na prowadzenie w 23. minucie, a gola strzelił Ermedin Demirović. Niecały kwadrans później wyrównał Doyell Malen. Później Borussia miała jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale brakowało gościom skuteczności. W 69. minucie na boisku pojawił się Robert Gumny, który dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła drużyna 1.FC Heidenheim, która pokonała ligowego autsajdera, 1.FSV Mainz. Gościom zwycięstwo dał Marvin Peringer.