Takie gole strzela rzadko. Krychowiak błysnął w Arabii Saudyjskiej [WIDEO]

Abha Club po czterech ligowych porażkach w końcu przełamało się, a udział w tym miał Grzegorz Krychowiak. To on strzelił gola, który ostatecznie dał remis. Polak popisał się efektownym trafieniem.

Robert Czykiel
gol Grzegorza Krychowiaka YouTube / Na zdjęciu: gol Grzegorza Krychowiaka
Grzegorz Krychowiak po zakończeniu kariery w reprezentacji Polski zniknął z radarów polskich kibiców. 33-letni pomocnik jednak wciąż gra w Arabii Saudyjskiej w barwach Abha Club. W czwartek przypomniał o sobie, bo został bohaterem swojego zespołu.

"Krycha" strzelił trzeciego gola w sezonie. Jego drużyna przegrywała od 64. minuty po bramce Faiza Selemaniego, a kwadrans później nasz rodak doprowadził do remisu i spotkanie z Al-Hazm Rass zakończyło się wynikiem 1:1.

Do sieci trafił skrót spotkania i można zobaczyć, że gol Polaka był wyjątkowej urody. Były kadrowicz przejął piłkę tuż przed polem karnym, zdecydował się na strzał i trafił w samo okienko. Bramkarz nie miał żadnych szans.

To było trzecie ligowe trafienie Krychowiaka w tym sezonie. Dzięki niemu Abha Club przerwało serię czterech porażek z rzędu. Sytuacja drużyny jednak wciąż jest trudna.

Abha znajduje się w strefie spadkowej saudyjskiej ekstraklasy. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi dwa punkty.

Na początku sezonu trenerem tego zespołu był Czesław Michniewicz. Były selekcjoner reprezentacji Polski został jednak zwolniony 5 października. Obecnie za wyniki odpowiada Youssef Manai z Tunezji.

Zobacz bramkę Grzegorza Krychowiaka (od 3:53).