Wstydliwa porażka OGC Nice. Tym razem Bułka dał prezent rywalom

OGC Nice zawiodło oczekiwania i zaliczyło drugą porażkę w sezonie. Zespół z Nicei przegrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Le Havre AC 1:3. Zawiódł Marcin Bułka, który popełnił koszmarny błąd przy jednej z bramek.

Łukasz Witczyk
Marcin Bułka w barwach OGC Nice Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice
OGC Nice jest jedną z rewelacji rozgrywek Ligue 1. Po piętnastu kolejkach zespół z Nicei zajmował drugie miejsce w tabeli i tracił cztery punkty do liderującego Paris Saint-Germain. Do tego w piętnastu meczach tylko raz przegrał, a Marcin Bułka tylko sześciokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, OGC Nice był faworytem meczu z Le Havre AC, które walczy o utrzymanie we francuskiej elicie. Rzeczywistość była jednak odmienna i gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie.

Wydatnie pomógł im w tym Marcin Bułka. Polski bramkarz wypuścił przed siebie piłkę po strzale rywala, a z tego skorzystał Emmanuel Sabbi, który dostawił nogę i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Takiego błędu w tym sezonie Bułka jeszcze nie popełnił. Do tej pory był niezawodny.

Jeszcze przed przerwą Le Havre AC podwyższyło wynik. Znów bohaterem gospodarzy był Sabbi, który tym razem popisał się kapitalnym uderzeniem. Tym razem polski bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie miejscowi zadali kolejny cios. Tym razem rzut karny na gola zamienił Mohamed Bayo. Goście nie zdołali odwrócić losów meczu. Emocji na boisku jednak nie brakowało. Niestety, nie tylko tych pozytywnych.

W 81. minucie doszło bowiem do spięcia między zawodnikami obu drużyn. Sędzia z boiska wyrzucił Samuela Grandsira (Le Havre) i Jeana Todibo (Nice).

W końcówce goście zdołali strzelić kontaktowego gola, a to zasługa Toma Loucheta. To jednak wszystko, na co stać było zespół z Nicei w tym spotkaniu.

Le Havre AC - OGC Nice 3:1 (2:0) 1:0 - Emmanuel Sabbi 5' 2:0 - Emmanuel Sabbi 35' 3:0 - Mohamed Bayo (k.) 51' 3:1 - Tom Louchet 90+1'