Polacy w Austrii / Bąk i Radomski z brązowym medalem

W weekend zakończył się sezon T-Mobile Bundesligi. Mistrzostwo kraju już wcześniej zapewnił sobie Rapid Wiedeń. Do ostatniej, 36. kolejki, trwała walka o 3. pozycję w tabeli. Zajęła ją Austria Wiedeń. Klub Jacka Bąka i Arkadiusza Radomskiego będzie miał więc szansę zaprezentować się w Pucharze UEFA.

Wojciech Święch

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - obrońca reprezentacji Polski nie znalazł się w kadrze na mecz wyjazdowy przeciwko FC Wacker Innsbruck. Stołeczny zespół odniósł zwycięstwo 2:1. Austria zajęła 3. miejsce w lidze i zapewniła sobie prawo startu w Pucharze UEFA;

Adam Ledwoń (SK Austria Kärnten) - zespół pomocnika zmierzył się na wyjeździe ze Sturmem Graz. Polski pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie gości. Przebywał on na murawie do 73. minuty meczu. Wówczas na boisku zastąpił go Lukas Mössner. Przyjezdni doznali porażki w stosunku 1:3. Klub z Kärnten zajął ostatecznie przedostatnią, 9. pozycję w tabeli Bundesligi;

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz na wyjeździe przeciwko FC Wacker Innsbruck (2:1);

Tomasz Rząsa (SV Josko Ried) - obrońca wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Jego drużyna podjęła u siebie Rapid Wiedeń. Polak opuścił plac gry w 56. minucie, kiedy to zastąpił go Harun Erbek. Miejscowi ulegli Rapidowi w stosunku 0:1. Zespół SV Josko Ried zakończył sezon na 7. miejscu w Bundeslidze;

Tomasz Wisio (LASK Linz) - defensor nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny. Beniaminek zmierzył się na wyjeździe z SV Mattersburg. LASK przegrał w stosunku 0:1 i zajął ostatecznie 6. miejsce w tabeli ligowej.