Atalanta znów strzeliła cztery gole. Udany powrót z Polski do walki w Serie A

Atalanta tym razem zdemolowała 4:1 Salernitanę, choć do przerwy przegrywała z klubem Mateusza Łęgowskiego. W drugiej połowie była już bezlitosna dla przeciwnika.

Mecz Serie A: Atalanta BC - Salernitana PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - Salernitana
Atalanta BC wróciła w poniedziałek do walki o punkty w lidze włoskiej po zwycięstwie 4:0 odniesionym w Sosnowcu z Rakowem Częstochowa. Drużyna z Bergamo i bez tego miała zapewnione wyjście z pierwszego miejsca w grupie do fazy pucharowej Ligi Europy. Część podopiecznych Gian Piero Gasperiniego w ogóle nie poleciała do Polski i koncentrowała się na starciu z Salernitaną w Serie A.

Pierwsza połowa należała do Salernitany, która zdobyła prowadzenie 1:0. W 10. minucie drużyna Filippo Inzaghiego strzeliła gola dzięki rzutowi wolnemu. Antonio Candreva wykonał wrzutkę w pole karne, a Lorenzo Pirola główkował tak dobrze, że Marco Carnesecchi nawet nie drgnął na linii bramkowej i odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Swoje sytuacje podbramkowe miała również Atalanta, a w ich marnowaniu przodował Ademola Lookman.

Po zmianie stron Atalanta już była skuteczniejsza i odwróciła wynik na 2:1. Drużyna z Bergamo potrzebowała na to siedmiu minut po wznowieniu gry. Luis Muriel i Mario Pasalić sprawili swoimi strzałami, że od 52. minuty gospodarze mogli bronić wyniku. Kolumbijczyk huknął prostym podbiciem zza pola karnego, a Chorwat wykorzystał podanie Ademoli Lookmana.

Po chwili rozpędzona Atalanta miała zresztą jeszcze jedną szansę na strzelenie gola. Piękna interwencja Benoita Costila, po strzale Luisa Muriela, pozwoliła jeszcze Salernitanie pozostać w kontakcie z uczestnikiem europejskich pucharów. W 67. minucie na boisku pojawił się Mateusz Łęgowski, który był zmiennikiem Giulio Maggiore.

Drużyna z Kampanii starała się wykorzystać swoją szansę i miała dwie szanse na doprowadzenie do remisu. Chukwubuikemi Ikwuemesi oraz Boulaye Dia oddali nieznacznie niecelne uderzenia. Ten drugi w 75. minucie strzelił w słupek w bramce Marco Carnesecchiego.

W drugiej połowie skuteczna była tylko Atalanta i w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu zmieniła wynik na efektowne 4:1. Charles De Ketelaere strzelił płasko do bramki po podaniu Giorgio Scalviniego, a następnie zdążył jeszcze asystować przy golu Aleksieja Miranczuka.

Atalanta BC - US Salernitana 1919 4:1 (0:1)
0:1 - Lorenzo Pirola 10'
1:1 - Luis Muriel 47'
2:1 - Mario Pasalić 52'
3:1 - Charles De Ketelaere 83'
4:1 - Aleksiej Mirańczuk 89'

Atalanta: Marco Carnesecchi - Marten de Roon, Berat Djimsiti, Giorgio Scalvini - Davide Zappacosta, Mario Pasalić, Ederson (66' Sead Kolasinac), Matto Ruggeri - Teun Koopmeiners (85' Michel Ndary Adopo) - Luis Muriel (66' Charles De Ketelaere), Ademola Lookman (85' Aleksiej Mirańczuk)

Salernitana: Benoit Costil - Flavius Daniliuc (60' Domagoj Bradarić), Norbert Gyomber, Lorenzo Pirola, Pasquale Mazzocchi - Giulio Maggiore (67' Mateusz Łęgowski), Lassana Coulibaly, Agustin Martegani (67' Chukwubuikemi Ikwuemesi) - Antonio Candreva, Loum Tchaouna (60' Grigoris Kastanos) - Boulaye Dia

Żółte kartki: Ruggieri (Atalanta) oraz Pirola, Maggiore (Salernitana)