Czerwony alarm w Zagłębiu Sosnowiec

Ostatni komplet punktów w Fortuna I lidze w 2023 roku trafił do Chrobrego Głogów. Drużyna z województwa dolnośląskiego odniosła zwycięstwo 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Pokonani okopują się na ostatnim miejscu w tabeli.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Na początku sezonu na dnie tabeli był Chrobry Głogów, ale udało mu się nieco poprawić wyniki po zmianie trenera z Marka Gołębiewskiego na Piotra Plewnię. Drużyna z województwa dolnośląskiego zimuje z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową po wygraniu zaległego meczu w Sosnowcu.

Wszystkie gole we wtorek padły w drugiej połowie. Chrobry zdobył dwubramkowe prowadzenie w kwadransie po przerwie. Mateusz Ozimek strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki Mateusza Kosa. Z kolei Dawid Hanc w 54. minucie zakończył skutecznym uderzeniem akcję zespołową, którego przedostatnim elementem było podanie Mikołaja Lebedyńskiego. "Kolejne upokorzenie" - komentowało Zagłębie w portalu społecznościowym X.

Zagłębie było stać na odpowiedzenie jednym golem Marka Fabrego w końcówce podstawowego czasu. Słowak wykorzystał dogranie Kamila Bilińskiego. Trafienie kontaktowe okazało się tylko honorowym i sosnowiczanie nie zapunktowali.

Klub z województwa śląskiego jest największym rozczarowaniem jesieni na zapleczu PKO Ekstraklasy. Zagłębie okopało się na ostatnim miejscu w tabeli, a jego strata do bezpiecznych lokat wynosi siedem punktów. Bardzo źle wygląda bilans Zagłębia na otwartym w tym sezonie stadionie - za nim jedno zwycięstwo, jeden remis oraz siedem porażek.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
0:1 - Mateusz Ozimek 50'
0:2 - Dawid Hanc 53'
1:2 - Marek Fabry 86'

Zagłębie: Mateusz Kos - Patryk Caliński, Vedran Dalić (53' Juan Camara), Dominik Jończy, Dawid Ryndak (81' Marcel Ziemann), Nikodem Zielonka (58' Łukasz Uchnast), Maksymilian Rozwandowicz, Dean Guezen (58' Kamil Biliński), Meik Karwot, Tymoteusz Klupś (81' Kamil Bębenek), Marek Fabry

Chrobry: Damian Węglarz - Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Michał Michalec, Natan Malczuk, Dawid Hanc (90' Sebastian Górski), Bartosz Biel (69' Jesus Paz), Artur Bogusz (82' Eryk Pieczarka), Robert Mandrysz, Mateusz Ozimek (90' Elvis Stuglis), Mikołaj Lebedyński

Żółte kartki: Jończy, Klupś, Fabry, Uchnast (Zagłębie) oraz Ozimek, Hanc (Chrobry)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)