Atalanta nie zostawiła wątpliwości w Pucharze Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Pucharu Włoch: Atalanta BC - US Sassuolo
PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Pucharu Włoch: Atalanta BC - US Sassuolo

Styczeń na razie nie przynosi niespodzianek w Pucharze Włoch. Atalanta BC odniosła zwycięstwo 3:0 z US Sassuolo i awansowała dzięki niemu do ćwierćfinału.

W tym artykule dowiesz się o:

Atalanta BC była faworytem. W tym sezonie Serie A walczy o powrót do Ligi Mistrzów, a w Lidze Europy awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. W drodze do najlepszej "16" zwyciężyła dwa razy z Rakowem Częstochowa. Z kolei US Sassuolo krzątało się jesienią niebezpiecznie blisko strefy spadkowej w lidze.

Najważniejszym piłkarzem meczu z US Sassuolo był Charles De Ketelaere. Młody Belg strzelił Neroverdim dwa gole w 24. i 63. minucie, a jakby tego było mało, to asystował przy bramce na 3:0 Aleksieja Miranczuka. Rosjanin rozwiał ostatnie wątpliwości w sprawie awansu w 71. minucie.

Neroverdi nie odpowiadali licznymi atakami, a Juan Musso zachowywał czyste konto aż do końca podstawowego czasu. Sassuolo poprawiło wynik na 1:3 strzałem Daniela Boloci dopiero w doliczonych minutach. Praktycznie ostatnia akcja dała odrobinę radości gościom.

Nie zmieniła ona faktu, że do najlepszej ósemki Pucharu Włoch weszli podopieczni Gian Piero Gasperiniego. W ćwierćfinale drużyna z Bergamo podejmie AC Milan, czyli regionalnego przeciwnika z Lombardii. Wyłoniona została już druga para ćwierćfinałowa, w której spotkają się Bologna FC z ACF Fiorentiną.

Atalanta BC - US Sassuolo 3:1 (1:0) 1:0 - Charles De Ketelaere 24' 2:0 - Charles De Ketelaere 63' 3:0 - Aleksiej Mirańczuk 71' 3:1 - Daniel Boloca 90'

Atalanta: Juan Musso - Giorgio Scalvini (74' Teun Koopmeiners), Berat Djimsiti, Sead Kolasinac (81' Jose Luis Palomino) - Emil Holm, Marten de Roon, Ederson, Davide Zappacosta - Mario Pasalić (74' Luis Muriel) - Aleksiej Mirańczuk (87' Nadir Zortea), Charles De Ketelaere (74' Gianluca Scamacca)

Sassuolo: Alessio Cragno - Filippo Missori, Ruan Tressoldi, Gianmarco Ferrari, Mattia Viti (46' Jeremy Toljan) - Luca Lipani (84' Kristian Thorstvedt), Nedim Bejrami (75' Daniel Boloca) - Samuel Castillejo (75' Armand Lauriente), Cristian Volpato, Emil Konradsen Ceide (76' Marcus Pedersen) - Samuel Mulattieri

Żółta kartka: Ceide (Sassuolo)

Sędzia: Alberto Santoro

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Atalanta BC zdobędzie w tym sezonie Puchar Włoch?