Szymon Marciniak zdystansował innych sędziów. Wielkie wyróżnienie

Szymon Marciniak sędziował w ostatnim czasie mecze piłkarskie o najważniejsze trofea. Nic więc dziwnego, że zbiera kolejne laury i zaszczyty za 2023 rok.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Szymon Marciniak Getty Images / Etsuo Hara / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
Ostatnie miesiące były wyjątkowo udane dla Szymona Marciniaka i jego asystentów. Sędzia z Płocka był głównym rozjemcą finału MŚ 2022. Potem prowadził decydujące mecze Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata 2023.

Marciniak stał się bardzo cenionym sędzią, dlatego tak często był wyznaczany do ważnych meczów. Jego boiskową postawę doceniła nawet Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu.

IFFHS wybrała Marciniaka najlepszym sędzią piłkarskim w 2023 roku. Polak zdystansował konkurencję. Otrzymał bowiem aż 175 punktów i pewnie zajął pierwszą pozycję.

Drugi w zestawieniu Włoch Daniele Orsato zgromadził 95 punktów. Na podium uplasował się również Francuz Clement Turpin, z dorobkiem 64 punktów. W Top 5 znaleźli się jeszcze Anglicy Michael Oliver i Anthony Taylor.

42-letni Marciniak stał się tak rozpoznawalnym arbitrem, że otrzymał propozycje prowadzenia meczów w różnych ligach. Ta najbardziej kusząca przyszła z Arabii Saudyjskiej. W rozmowie z PAP płocczanin stwierdził, że przez najbliższe trzy lata pozostanie w kraju. Na razie nie interesują go lukratywne oferty.

Źródło: IFFHS Źródło: IFFHS

Zobacz:
Byli pracownicy TVP Sport kontratakują. "To brednie"
Kucharski ujawnił wywiad, którego nie opublikowali w TVP

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne chwile. Arkadiusz Milik w roli głównej
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×