Polak pokazał klasę w Grecji. Świetne dogranie

Damian Szymański popisał się ładną asystą w meczu ligowym z Volos. AEK Ateny, którego Polak jest kapitanem, odniósł przekonujące zwycięstwo 3:0.

Rafał Szymański
Damian Szymański WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Damian Szymański
Kolejny raz Damian Szymański z opaską kapitana wyprowadził na boisko zawodników AEK-u Ateny. Walcząca o mistrzowski tytuł drużyna podejmowała niżej notowane Volos i wywiązała się z roli faworyta.

Strzelanie po 32 minutach gry rozpoczął Levi Garcia, a kilkadziesiąt sekund później Szymański obejrzał żółtą kartkę. Na początku drugiej odsłony tej rywalizacji zawodnik z Trynidadu i Tobago wykorzystał rzut karny, zapisując dublet na swoim koncie.

16 minut przed upływem regulaminowego czasu gry Szymański odegrał ważną rolę w akcji gospodarzy. Środkowy pomocnik świetnym podaniem z prawej strony uruchomił Nordina Amrabata. Marokańczyk ruszył w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza, przypieczętowując zwycięstwo AEK-u nad Volos. Mecz zakończył się wygraną miejscowych 3:0.

17-krotny reprezentant Polski w środę poprawił swoje statystyki na poziomie greckiej Super League. Bilans zawodnika AEK-u to trzy asysty w 13 meczach ligowych.

AEK Ateny - Volos NFC 3:0 (1:0)
1:0 - Levi Garcia 32'
2:0 - Levi Garcia (k.) 51'
3:0 - Nordin Amrabat 74'

Czegoś takiego w piłce nożnej dawno nie było. Zagra dwa mecze dzień po dniu?!