Znowu to samo! Real Madryt uratował się po rzucie rożnym

Piłkarze Realu Madryt w domowej potyczce z Mallorką mieli spore problemy. Królewskich ratowały poprzeczka i słupek. W końcówce gola na wagę wygranej gospodarzy (1:0) zdobył Antonio Ruediger.

Michał Piegza
Vinicius wrócił do gry po kontuzji PAP/EPA / PAP/EPA/Javier Lizon / Vinicius wrócił do gry po kontuzji
Rok 2023 Real Madryt kończył na pozycji lidera La Ligi, ale Gironę wyprzedzał tylko lepszym bilansem bramkowym. Środowy rywal Mallorca w grudniu nie przegrywał. Po raz ostatni zespół bez punktów zakończył potyczkę w Madrycie z Atletico.

Goście rozpoczęli odważnie, ale Real szybko przejął inicjatywę. Królewscy poważniej zagrozili rywalom w 20. minucie. Luka Modrić prostopadle podał do Viniciusa Juniora, ten uderzał z okolic narożnika pola bramkowego w kierunku dalszego słupka. Pomylił się o centymetry.

Po dwóch kwadransach pomyliła się obrona gości. Piłkarze Realu przejęli piłkę. Z pola karnego słabszą prawą nogą starał się uderzać Vinicius, W bramkę nie trafił.

Wracający do gry po kontuzji Brazylijczyk po raz kolejny pokazał się w 37. minucie, kiedy mocno uderzył z dystansu. Predrag Rajković zdołał sparować piłkę. Mallorca, dość niespodziewanie, gola mogła zdobyć trzy minuty przed przerwą, kiedy strzał głową z sześciu metrów Antonio Sancheza zatrzymał się na poprzeczce. W doliczonym czasie w zamieszaniu tuż obok bramki przymierzył Cyle Larin.

Po zmianie stron aktywniejsza w ofensywie była początkowo Mallorca. Kilka razy groźnie zrobiło się pod bramką, dość elektrycznego na przedpolu, Andrija Łunina. Najbliżej gola goście byli w 54. minucie, kiedy Samu Costa dopadł do piłki przed polem karnym. Strzał odbił się od zewnętrznej części słupka.

Królewscy długo mieli problemy, nie byli w stanie zaatakować i zacząć zagrażać Mallorce. Udało się dopiero w 69. minucie. Rodrygo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który instynktownie odbił piłkę. Do pustej bramki głową dobijał Brahim Diaz i trafił w słupek!

W ostatnim kwadransie wicemistrzowie Hiszpanii aktywniej poszukali gola na wagę wygranej. Udało się w 78. minucie. Luka Modrić dośrodkował z rzutu rożnego na siódmy metr, a Antonio Ruediger strzałem głową uderzył nie do obrony. Gospodarze, podobnie jak w poprzednim meczu z Deportivo Alaves, obronę rywala złamali w końcówce, po stałym fragmencie.

Prowadząc gospodarze nie pozwalali Mallorce na zbyt wiele i bez większych problemów dowieźli wynik do końca.

Real Madryt - RCD Mallorca 1:0 (0:0)
1:0 - Antonio Ruediger 78'

Real Madryt: Andrij Łunin - Dani Carvajal, Antonio Ruediger, Aurelien Tchouameni, Fran Garcia - Federico Valverde, Luka Modrić (86' Dano Ceballos), Toni Kroos (67' Joselu), Jude Bellingham - Rodrygo Goes (86' Lucas Vazquez), Vinicius Junior (60' Brahim Diaz).

RCD Mallorca: Predrag Rajković - Pablo Maffeo, Giovanni Gonzalez, Raillo, Matija Nastasić, Siebe van der Heyden (46' Toni Lato) - Antonio Sanchez (83' Amath Ndiaye), Manu Morlanes (73' Omar Mascarell), Samu Costa, Dani Rodriguez (75' Sergi Darder) - Cyle Larin (73' Abdon Prats).

Żółte kartki: Rodrygo, Łunin (Real) oraz van der Heyden, Nastasić, Maffeo (Mallorca).

Sędzia: Alejandro Ruiz.

Xavi nie pozostawił złudzeń. "Roque i Lewandowski mogą grać razem"
Tajemnicze słowa Carlo Ancelottiego. "To moja ostatnia ławka"