AC Milan wypadł z kolejnego frontu. Prowadzenie zdało się na nic

AC Milan spadł z Ligi Mistrzów do Ligi Europy i ma niewielką szansę na wygranie Serie A. Rossoneri odpadli także z Pucharu Włoch z powodu porażki 1:2 w derbach Lombardii z Atalantą BC.

Mecz Pucharu Włoch: AC Milan - Atalanta BC PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Mecz Pucharu Włoch: AC Milan - Atalanta BC
Długo zanosiło się na to, że najciekawszym wydarzeniem w pierwszej połowie będzie wykluczenie Gian Piero Gasperiniego. Sędzia Marco Di Bello dwa razy podszedł do trenera Atalanty z żółtą kartką i odesłał go na trybuny z powodu awanturowania się. Gasperini opuścił ławkę i z wyższego punktu stadionu zobaczył dwa gole w minutach przed przerwą.

AC Milan zdobył prowadzenie uderzeniem Rafaela Leao z podania Theo Hernandeza, ale nacieszył się nim przez dwie minuty. W doliczonym czasie Teun Koopmeiners uderzył na 1:1 po asyście Emila Holma i po wymianie mocnych ciosów takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Teun Koopmeiners wyrastał na najważniejszego piłkarza derbów Lombardii, zdobywając gola na 2:1 z rzutu karnego w 59. minucie. Atalanta odwróciła wynik i była około pół godziny od półfinału Pucharu Włoch. Warunkiem było powstrzymanie wszystkich ataków podopiecznych Stefano Piolego.

Pół godziny to teoretycznie dużo czasu na ratowanie wyniku, ale AC Milan nie był w stanie go poprawić. Drużyna z Bergamo broniła się wszystkimi możliwymi sposobami i nie pozwoliła gospodarzom na osiągnięcie przewagi w żadnej statystyce poza posiadaniem piłki.

Przeciwnikiem Atalanty w półfinałowym dwumeczu będzie ACF Fiorentina.

AC Milan - Atalanta BC 1:2 (1:1)
1:0 - Rafael Leao 45'
1:1 - Teun Koopmeiners 45'
1:2 - Teun Koopmeiners (k.) 59'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (62' Jan-Carlo Simić), Matteo Gabbia (39' Simon Kjaer), Theo Hernandez, Alejandro Jimenez (61' Filippo Terracciano) - Yunus Musah, Tijani Reijnders (73' Yacine Adli) - Christian Pulisić, Ruben Loftus-Cheek (73' Olivier Giroud), Rafael Leao - Luka Jović

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini (86' Isak Hien), Berat Djimsiti, Sead Kolasinac - Emil Holm, Martin De Roon (42' Mario Pasalić), Ederson, Matteo Ruggeri (78' Davide Zappacosta) - Teun Koopmeiners (86' Luis Muriel) - Aleksiej Mirańczuk, Charles De Ketelaere (78' Gianluca Scamacca)

Żółte kartki: Hernandez, Leao (Milan) oraz Ederson (Atalanta)

Sędzia: Marco Di Bello

Czy Atalanta BC zdobędzie w tym sezonie Puchar Włoch?