Królowie remisów dopadli kolejny klub w Serie A

12. remis w 20. meczu ligowym Udinese Calcio. Wynikiem 2:2 zakończyła się konfrontacja Zebrette z ACF Fiorentiną. Bramka decydująca o podziale punktów padła w końcówce podstawowego czasu.

piłkarze ACF Fiorentina Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
Bilans ACF Fiorentiny w tym sezonie wygląda obiecująco. Jest w półfinale Pucharu Włoch i w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. W Serie A podopieczni Vincenzo Italiano wspięli się na czwarte miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Na pewno nie zabraknie chętnych, żeby wiosną pozbawić Violę tej lokaty jak chociażby Lazio, Napoli czy AS Roma.

W niedzielę Fiorentina powróciła do ligowej rzeczywistości po ćwierćfinale Pucharu Włoch. Jej przeciwnikiem było Udinese Calcio, które przed pierwszym gwizdkiem miało niewielką przewagę nad strefą spadkową. W bilansie gości ciekawiło, że ponieśli w Serie A taką samą liczbę sześciu porażek co czwarta Fiorentina. Była jednak aż o 12 lokat niżej, a to z powodu plagi 11 remisów.

W długiej historii spotkań klubów były różne okresy. Fiorentina potrafiła być niepokonana przez Udinese w 10 meczach od 2016 do 2021 roku. Już w 2022 roku Udinese potrafiło dwa razy pokonać Violę, a nawet zdemolować ją 4:0 na Stadio Artemio Franchi, ale już w minionym roku dwukrotnie lepsza była ekipa z Toskanii.

Udinese wcześnie utrudniło mecz wyżej notowanym gospodarzom. Sandi Lovrić strzelił na 1:0, a bramkarza Fiorentiny pokonał płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika. Pucharowicz do przerwy nie odpowiedział i w szatni miał ostatnią szansę na przygotowanie lepszego planu na atakowanie.

W drugiej połowie Fiorentina była już skuteczniejsza i doszło w niej do jeszcze trzech zwrotów akcji. Fiorentina doprowadziła do remisu po raz pierwszy w 56. minucie strzałem Lucasa Beltrana, a już w 87. minucie ustaliła wynik na 2:2 uderzeniem z rzutu karnego M'Bali Nzoli. Była to odpowiedź na wcześniejsze trafienie Floriana Thauvina dla Udinese.