Dramaturgia w Pucharze Anglii. Znamy komplet drużyn w IV rundzie

Znamy już komplet drużyn, które zagrają w IV rundzie Pucharu Anglii. W środę odbyły się powtórki trzech meczów i awans uzyskały: Everton, Norwich City i Nottingham Forest, choć dopiero po dogrywce.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy Nottingham Forest Getty Images / Ritchie Sumpter / Na zdjęciu: radość piłkarzy Nottingham Forest
Powtórzone musiało być w sumie osiem meczów. Pozostałe zostały rozstrzygnięte w pierwszym podejściu. W środę do kolejnej rundy awansowały Everton, Norwich City i Nottingham Forest.

Za pierwszym w meczu Crystal Palace - Everton padł bezbramkowy remis, w spotkaniu Norwich City - Bristol Rovers było 1:1, a Nottingham Forest zremisowało z Blackpool 2:2. Teraz rywalizacja przeniosła się na boiska rywali.

I tak: Everton pokonał Crystal Palace 1:0 po ładnym golu Andre Gomesa bezpośrednio z rzutu wolnego. Sporo działo się w rywalizacji Bristol Rovers z Norwich City. DO przerwy było 1:0 dla gospodarzy, lecz po zmianie stron przyjezdni w sześć minut strzelili dwa gole i nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. A w końcówce dorzucili jeszcze kolejnego gola. Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Kanarków" spędził Przemysław Płacheta.

Najwięcej emocji było na Bloomfield Road w Blackpool. Gospodarze przegrywali już 0:2, w dodatku stracili kuriozalnego gola (wideo poniżej). Wydawało się, że jest już po zawodach, ale wtedy nieoczekiwanie padły dwie bramki dla Blackpool.

Ostatnie słowo należało jednak do ekipy występującej w Premier League. W dogrywce decydującą bramkę zdobył Chris Wood.

1:3 Kenny McLean 87'

Blackpool FC - Nottingham Forest 2:3 (0:1) pd.

Blackburn Rovers - Wrexham

Xavi żyje w innej rzeczywistości. "Nie widzę rozczarowania u kibiców"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)