Krótki wpis Lewandowskiego po męczarniach Barcelony

FC Barcelona nie bez problemów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Blaugrana pokonała Unionistas de Salamanca 3:1. Głos po meczu w mediach społecznościowych zabrał Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Zdecydowanym faworytem meczu 1/8 finału Pucharu Króla była FC Barcelona. Forma katalońskiego zespołu jest jednak daleka od oczekiwań i nie można było być pewnym, że Katalończycy odniosą łatwe zwycięstwo. I te obawy potwierdziły się w pierwszej połowie. To Unionistas de Salamanca w 31. minucie objęła prowadzenie.

Później już strzelali goście. Jeszcze przed przerwą remis Barcelonie dał Ferran Torres, a w drugiej części gry bramki zdobyli Jules Kounde i Alex Balde. Barca wygrała 3:1 i gra dalej. Od 61. minuty na boisku był Robert Lewandowski.

Polak w ostatnich tygodniach przyzwyczaił swoich fanów do tego, że po meczach zabiera głos w mediach społecznościowych. Zazwyczaj są to krótkie wpisy i nie inaczej było tym razem. "Do ćwierćfinału" - napisał Lewandowski.

Lewandowski w tym sezonie zagrał w 26 meczach Barcelony i strzelił 12 goli. Jego dorobek uzupełnia pięć asyst. Polak w ostatnich tygodniach jest krytykowany za swoją formę. Ta jest daleka od oczekiwań fanów Blaugrany.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)