Piękny finisz AC Milanu w meczu Serie A. Już zanosiło się na wpadkę

Na 10 minut przed końcem podstawowego czasu AC Milan przegrywał na stadionie Udinese Calcio. Rossoneri nie pogodzili się z wynikiem i zdążyli go odwrócić. Decydująca bramka na 3:2 padła w doliczonym czasie.

Mecz Serie A: Udinese Calcio - AC Milan PAP/EPA / Gabriele Menis / Mecz Serie A: Udinese Calcio - AC Milan
AC Milan miał możliwość umocnienia się na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów. Podopieczni Stefano Piolego wybrali się na stadion królów remisów z Udine, którzy z powodu licznych podziałów punktów zamieszali się w walkę o utrzymanie.

W 31. minucie Rossoneri zdobyli prowadzenie, więc mecz zaczął układać się po ich myśli. Theo Hernandez dostał podanie na prawej stronie boiska i przytomnie posłał płaskie dogranie w środek pola karnego Udinese Calcio. Przepuszczona przez Oliviera Girouda piłka trafiła pod nogi nadbiegającego Rubena Loftusa-Cheeka, a ten pokonał Madukę Okoye płaskim strzałem.

Udinese doprowadziło do remisu 1:1 po 11 minutach. Gospodarze nie zdeprymowali się golem Rubena Loftusa-Cheeka i odpowiedzieli strzałem z kilkunastu metrów do bramki Lazara Samardzicia. W zimowym oknie transferowym pojawiają się spekulacje o możliwym transferze pomocnika Udinese, ale ten pozostaje w klubie z regionu Frulli. Uderzenie Samardzicia ustaliło wynik pierwszej części.

Trener Gabriele Cioffi trafił ze zmianą w przerwie, ponieważ wprowadził z ławki rezerwowych Floriana Thauvina. Właśnie Francuz oddał strzał na 2:1 dla Udinese w 62. minucie. "Asystowali" piłkarze Milanu, którzy dali pokaz niezdarności we własnym polu karnym. Florian Thauvin zabrał im piłkę i huknął pod poprzeczkę w bramce Mike'a Maignana.

Również Stefano Pioli mógł cieszyć się z goli zmienników. W 83. minucie Luka Jović, który zastąpił Christiana Pulisicia, strzelił na 2:2. Tym samym obu zespołom nie udało się utrzymać prowadzenia i zanosiło się na kolejny remis z udziałem Udinese. AC Milan nie zamierzał wpaść w tę pułapkę i w doliczonym czasie rozstrzygnął pojedynek strzałem Noaha Okafora na 3:2. W dramatycznych okolicznościach Rossoneri zdobyli komplet punktów.

Udinese Calcio - AC Milan 2:3 (1:1)
0:1 - Ruben Loftus-Cheek 31'
1:1 - Lazar Samardzić 42'
2:1 - Florian Thauvin 62'
2:2 - Luka Jović 83'
2:3 - Noah Okafor 90'

Udinese: Maduka Okoye - Joao Ferreira, Nehuen Perez, Thomas Kristensen - Festy Ebosele (60' Kingsley Ehizibue), Lazar Samardzić (60' Martin Pareyo), Walace, Sandi Lovrić, Hassane Kamara (84' Oier Zarraga) - Roberto Pereyra, Lorenzo Lucca (76' Isaac Success)

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (75' Alessandro Florenzi), Matteo Gabbia, Simon Kjaer, Theo Hernandez - Yacine Adli, Tijani Reijnders (68' Noah Okafor) - Christian Pulisić, Ruben Loftus-Cheek, Rafael Leao (90' Yunus Musah) - Olivier Giroud (75' Luka Jović)

Żółte kartki: Kamara, Ebosele, Thauvin, Walace, Ferreira (Udinese) oraz Hernandez (Milan)