Niesamowite! Żurkowski Przebił Bońka, Piątka i Milika!

W niedzielnym meczu ligowym Szymon Żurkowski przeszedł samego siebie. Broniący barw Empoli Polak zapisał się w historii Serie A.

Rafał Szymański
Szymon Żurkowski w barwach Empoli FC Instagram / Szymon Żurkowski / Szymon Żurkowski w barwach Empoli FC
Powrót do Empoli FC wyszedł na dobre środkowemu pomocnikowi. Już przed tygodniem, w swoim premierowym meczu z Hellasem Werona (1:2), wykorzystał dogranie Bartosza Bereszyńskiego i znalazł drogę do siatki.

W niedzielę Szymon Żurkowski zaprezentował się wręcz fantastycznie. Już w 13. minucie pokonał bramkarza Monzy ładnym uderzeniem z dystansu. Przed zmianą stron Alessandro Sorrentino jeszcze raz skapitulował po jego strzale. Nowy pomocnik Empoli FC w pojedynkę rozpracował defensywę rywali i w 73. minucie ustalił rezultat na 3:0.

Do włoskiej elity Żurkowski wszedł z drzwiami i futryną. W historii Serie A zapisał się jako pierwszy Polak, który skompletował hat-tricka. Ta sztuka nie udała się między innymi Zbigniewowi Bońkowi, Arkadiuszowi Milikowi, Krzysztofowi Piątkowi czy Piotrowi Zielińskiemu.

124 minut rozegrał Żurkowski w trwającym sezonie Serie A i może pochwalić się czterema zdobytymi bramkami. To dokładnie tyle samo, co pozostali Polacy występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Milik i Zieliński mają po dwa gole.

Wielki powrót Szymona Żurkowskiego. Gol za golem!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Żurkowski będzie najskuteczniejszym Polakiem na koniec sezonu Serie A?