Koszmar polskiego obrońcy. Strzelił absurdalnego samobója w ostatnich minutach

Paweł Bochniewicz nie będzie miło wspominał niedzielnego meczu sc Heerenveen - AZ Alkmaar. Polak strzelił kuriozalnego gola samobójczego w samej końcówce, przez to padł wynik 2:2.

Tomasz Galiński
Paweł Bochniewicz strzelił samobójczego gola i Heerenveen zremisował z AZ Alkmaar 2:2 YouTube / Screen / Eredivisie / Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz strzelił samobójczego gola i Heerenveen zremisował z AZ Alkmaar 2:2
Paweł Bochniewicz jest w obecnym sezonie podstawowym zawodnikiem. Jeśli jest zdrowy, to gra w każdym spotkaniu. W pierwszych kolejkach strzelił nawet dwa gole.

W niedzielnym spotkaniu 19. kolejki przeciwko AZ Alkmaar też trafił, ale - niestety - do własnej bramki.

Sam mecz miał dziwny przebieg. Zaczęło się od prowadzenia AZ, po chwili gospodarze wyrównali po samobójczym golu. Z kolei w końcówce pierwszej połowy z boiska usunięty został Denso Kasius, który nadepnął rywala.

Chwilę po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie, przeważali i wydawało się, że sięgnął po komplet punktów.

Jednak w 89. minucie rozegrał się prawdziwy dramat z udziałem Bochniewicza. W całej akcji nastąpił szereg pomyłek 3-krotnego reprezentanta Polski. Najpierw wyraźnie złamał linię spalonego, a następnie przeszkodził bramkarzowi w wybiciu piłki i niefortunnie skierował ją do niewłaściwej bramki.

Opisywana sytuacja od 2:40

Przed meczem pewnie każdy w drużynie Heerenveen brałby w ciemno taki remis, bo jednak AZ jest na czwartym miejscu w tabeli, a Heerenveen na jedenastym, ale patrząc na przebieg spotkania trudno powiedzieć, by gospodarze byli z wyniku zadowoleni.