Klub Pawła Dawidowicza opuścił strefę spadkową Serie A

Paweł Dawidowicz rozegrał pełny mecz w barwach Hellasu Werona. Remis 1:1 z Frosinone Calcio wystarczył zespołowi Polaka do opuszczenia strefy spadkowej Serie A. Ondrej Duda nie wykorzystał w tym spotkaniu rzutu karnego.

Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona
Hellas Werona stanął przed kolejną szansą opuszczenia strefy spadkowej ligi włoskiej. W poprzednim sezonie drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi uratowała się przed spadkiem dopiero w barażowym meczu przeciwko Spezii Calcio. Tym razem spróbuje zapewnić sobie utrzymanie wcześniej. W niedzielę jej przeciwnikiem był beniaminek Frosinone Calcio.

W pierwszej połowie Hellas miał dwa rzuty karne. Wykorzystał tylko jeden z nich, dlatego zszedł na przerwę ze skromnym prowadzeniem 1:0. W 37. minucie Ondrej Duda nie pokonał swoim strzałem Stefana Turatiego. Skuteczniejszy, od byłego pomocnika Legii Warszawa, okazał się w czasie doliczonym Tomas Suslov, choć bramkarz Frosinone ponownie rzucił się w dobrym kierunku.

Po przerwie beniaminek zdołał doprowadzić do remisu 1:1. W 58. minucie Kaio Jorge pokonał Lorenzo Montipo po asyście Enzo Barrenechei. Hellas nie dowiózł przewagi, ale punkt wystarczył do przeskoczenia na 16. miejsce w tabeli przed Udinese Calcio oraz Cagliari Calcio. Tym samym w strefie spadkowej zespół Mateusza Wieteski zastąpił drużynę Pawła Dawidowicza.

Także o godzinie 15 rozpoczęła się konfrontacja w Monzy. Gospodarze podnieśli się w niej po bolesnym hat-tricku Szymona Żurkowskiego i porażce 0:3 z Empoli FC. O ich zwycięstwie zdecydowała bramka Andrei Colpaneego zdobyta w pierwszej połowie. US Sassuolo po raz pierwszy radziło sobie bez poważnie kontuzjowanego Domenico Berardego i nie wyszło to na dobre Neroverdim.