Zmiana lidera w Serie A. Kapitan Interu nie hamuje

Inter Mediolan jest ponownie na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Lautaro Martinez strzelił gola na miarę zwycięstwa 1:0 z ACF Fiorentiną. Yann Sommer pomógł zatrzymaniem uderzenia z rzutu karnego.

Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Inter Mediolan PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Inter Mediolan
Inter Mediolan wybrał się do Florencji zbudowany zdobyciem Superpucharu Włoch. Nerazzurri wrócili z trofeum z Arabii Saudyjskiej, w której zwyciężyli z Lazio oraz SSC Napoli. W tym sezonie Nerazzurrim pozostało grać o scudetto w Serie A, a także o jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzów.

Planem na niedzielę było odzyskanie prowadzenia w tabeli ligi włoskiej. Inter mógł wykorzystać rozczarowujący dla Juventusu FC remis 1:1 w meczu z Empoli FC. Już w następnej kolejce derby Italii między dwoma kandydatami na mistrza Włoch, a Inter mógł przystąpić do nich z pole position. Warunkiem było pokonanie uczestnika Ligi Konferencji Europy.

Pojedynek pucharowiczów wyglądał atrakcyjniej niż rozegrany niewiele wcześniej mecz Lazio z Napoli. Przede wszystkim nie brakowało w nim sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie udało się wykorzystać jedną z nich. Lautaro Martinez strącił piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu Kristjana Asslaniego z rzutu rożnego. Argentyńczyk zdobył prowadzenie 1:0 dla Nerazzurrich w 14. minucie.

Lautaro Martinez umacnia się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. Gol, w meczu przeciwko Fiorentinie, był jego 19. w sezonie. Do tego 124. w barwach Interu Mediolan i dogonił w rankingu klubowym rodaka Mauro Icardiego.

Fiorentina miała mniej szans na gola, co nie oznacza, że nie miała ich wcale. Jeszcze przed golem Lautaro Martineza, M'Bala Nzola wpakował piłkę do bramki Interu, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W 34. minucie Giacomo Bonaventura, czyli były pomocnik Milanu, oddał strzał z centrum pola karnego, ale nie zaskoczył nim Yanna Sommera.

W 64. minucie była jeszcze jedna nieuznana bramka, tym razem Interu, więc gospodarze pozostali w kontakcie z kandydatem na lidera. Fiorentina miała wielką szansę na wyrównanie w 77. minucie, ale także ona w tej kolejce nie wykorzystała rzutu karnego. Nicolas Gonzalez nie pokonał swoim strzałem z jedenastki Yanna Sommera i w ten sposób Szwajcar zapracował na 13. czyste konto w sezonie Serie A.

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 - Lautaro Martinez 14'

W 77. minucie Nicolas Gonzalez (Fiorentina) nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Yann Sommer obronił.

Fiorentina: Pietro Terracciano - Davide Faraoni, Lucas Martinez Quarta, Luca Ranieri, Fabiano Parisi (89' Nikola Milenković) - Arthur Melo (46' Maxime Lopez), Alfred Duncan (83' Rolando Mandragora) - M'Bala Nzola, Giacomo Bonaventura, Jonathan Ikone (61' Nicolas Gonzalez) - Lucas Beltran (83' Antonin Barak)

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard (83' Yann Aurel Bisseck), Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (60' Francesco Acerbi) - Matteo Darmian (60' Denzel Dumfries), Davide Frattesi, Kristjan Asllani, Henrich Mchitarjan, Carlos Augusto - Marcus Thuram (60' Marko Arnautović), Lautaro Martinez (78' Alexis Sanchez)

Żółte kartki: Ikone, Mandragora (Fiorentina) oraz Bastoni, Sommer, Pavard (Inter)

Sędzia: Gianluca Aureliano