Marek Papszun kandydatem na selekcjonera. Niespodziewany kierunek

Od zakończenia pracy w Rakowie Częstochowa minęło już ponad pół roku, a tymczasem Marek Papszun w dalszym ciągu nie znalazł zatrudnienia. Łotewskie media wskazują go jako jednego z kandydatów na selekcjonera tamtejszej reprezentacji.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Marek Papszun WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
Kontrakt Marka Papszuna z Rakowem Częstochowa wygasł 30 czerwca. Szkoleniowiec podjął decyzję o niekontynuowaniu pracy w klubie spod Jasnej Góry. Od tego czasu pozostaje bezrobotny, choć regularnie pełni rolę eksperta w programach telewizyjnych.

Niemniej, do pracy jako trener jeszcze nie wrócił. Był jednym z dwóch głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski, ale Cezary Kulesza ostatecznie postawił na Michała Probierza. Wymieniano go też w kontekście kadry Czech, Dynama Kijów i paru innych zagranicznych zespołów.

Do konkretów jednak nie doszło. Tym razem łotewski portal "Sporta Avize" jest zdania, że nazwisko Papszuna znajduje się na krótkiej liście kandydatów na selekcjonera reprezentacji Łotwy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

Według tego źródła Papszun za rywali ma następujących trenerów: Valdas Dambrauskas, Janne Andersson i Paolo Nicolato. I dodaje, że cała czwórka ma podobne wymagania finansowe.

W aktualnym rankingu FIFA Łotwa klasyfikowana jest na 137. miejscu. Dla porównania Polska zajmuje 31. lokatę.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta 5 lutego.

Poprzednim selekcjonerem Łotyszy był Dainis Kazakevics. Eliminacje Euro 2024 Łotwa zakończyła na ostatnim miejscu w swojej grupie, zdobywając tylko trzy punkty.

CZYTAJ TAKŻE:
Zasłabł w trakcie meczu. Nie żyje Luis Tejada
Hiszpańskie media podały, kto zostanie trenerem Barcelony

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×