Kaiserslautern w półfinale Pucharu Niemiec. Asysta Puchacza otworzyła drogę

1.FC Kaiserslautern pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 3:1 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Spory udział w sukcesie miał Tymoteusz Puchacz, który zaliczył asystę przy pierwszym golu.

Tomasz Galiński
Kaiserslautern bez większych problemów ograł Herthę Berlin PAP/EPA / DAVID CLIFF / Na zdjęciu: Kaiserslautern bez większych problemów ograł Herthę Berlin
W meczu udział wzięło dwóch Polaków. Z jednej strony Michał Karbownik, z drugiej zaś Tymoteusz Puchacz. I zdecydowanie bardziej zadowolony będzie ten drugi. Nie dość, że jego zespół odniósł spokojne zwycięstwo w Berlinie, to jeszcze Puchacz zanotował asystę przy pierwszym golu.

Trochę przypadkową, bo jednak chciał strzelać zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę i wyszło z tego świetne podanie do Jana Elvediego, a ten uderzył przy samym słupku (----> ZOBACZ).

Pod koniec pierwszej połowy Kaiserslautern ukąsiło po raz kolejny i wjechało na autostradę do półfinału. Po przerwie koszmarny błąd w defensywie Herthy sprawił, że wynik okazał się jeszcze bardziej drastyczny.

Zarówno Karbownik, jak i Puchacz spędzili na boisku pełne 90 minut.

Mimo wszystko wynik jest trochę zaskakujący. Grały ze sobą dwa zespoły na co dzień występujące w 2.Bundeslidze, ale to Hertha jest wyżej w tabeli. Berlińczycy zajmują dziesiąte miejsce, podczas gdy Kaiserslautern jest na czternastej pozycji.

Dopiero w doliczonym czasie honorowego gola dla Herthy strzelił Fabian Reese.

Cuda działy się we wtorek w St. Pauli. Gospodarze doprowadzili do remisu z Fortuną Duesseldorf w ostatniej minucie dogrywki. W rzutach karnych prowadzili już 3:1, ale wtedy pomylili się dwa razy z rzędu (m.in. były zawodnik Radomiaka Radom Maurides). Fortuna była już bezbłędna i to ona awansowała do półfinału.

Hertha Berlin - 1.FC Kaiserslautern 1:3 (0:2)

3:4 Christos Tzolis

"Nie przydadzą się do niczego innego". Mocne słowa pod adresem Barcy i "Lewego"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)